Ideální počasí přilákalo na Den ve vzduchu 9 800 diváků

foto / popfoto.cz

V sobotu přivítalo letiště AK Plasy milovníky letadel, rodiny s dětmi i stovky pravidelných návštěvníků největší letecké show na západě Čech. Pestrý program Dne ve vzduchu měl několik vrcholů. ke kterým patřilo vystoupení armádních letounů, mistr Evropy v letecké akrobacii Martin Šonka nebo premiérové představení Flying Bulls aerobatics teamu.

Výročí ukončení války připomněly ukázky leteckých bitev modelářů, ale i dobových letadel a pozemní techniky. Děti nadchnul Dusty Display Team s oživlými postavami z pohádky Letadla, a tak kluci i holky nadšeně sledovali jak „Prášek“ krouží nad letištěm a předvádí nejrůznější efekty. Atraktivní byla i ukázka zásahového vrtulníku Policie ČR. Program sledovalo podle pořadatelů 9 800 lidí.

Stejný program čeká návštěvníky i v neděli. Podle předpovědi počasí má sice ráno pršet, ale už během dopoledne se oblačnost protrhá a po poledni už meteorologové slibují pro západ Čech zase krásné jarní počasí s teplotami kolem 21 stupňů Celsia.

Kromě leteckých ukázek budou i v neděli připraveny rekreační lety letadly i vrtulníkem, desítky stánků s nejrůznějším občerstvením a řada dětských atrakcí. Dětské kino s filmy Letadla, nafukovací skákací hrady, nebo skluzavky jsou zcela zdarma. Pro dospělé diváky je k dispozici zázemí včetně občerstvení, luxusních pětihvězdičkových toalet nebo zlaté tribuny přímo u letištní plochy.