I v Radobyčicích už svítí vánoční strom

foto: ÚMO Plzeň 3

Již pošesté se v Radobyčicích na návsi setkali v neděli 9. prosince tamější obyvatelé při tradičním rozsvěcení vánočního stromku, které organizuje spolek Staročeská  Li-Ra. Společně si zazpívali koledy, popili svařák a podávala se výborná vánočka.

Na slavnostní rozsvěcení přijali také pozvání představitelé Městského obvodu Plzeň 3 starosta David Procházka a I. místostarosta a zároveň předseda Osadního výboru Radobyčice Petr Baloun. Zástupci obvodu popřáli občanům Radobyčic klidný advent, šťastné a spokojené Vánoce a stejně jako na Novou Hospodu nepřijeli s prázdnou. Místním přivezli pro zahřátí svařák a pro děti sladkosti.

„Stejně jako na Nové Hospodě, tak i zde v Radobyčicích, je příjemná sousedská atmosféra, tolik typická pro menší okrajové části našeho obvodu. Proto sem tolik rád jezdím,“ říká starosta David Procházka.

„Chtěl bych poděkovat místnímu spolku Staročeská Li-Ra, který akci včetně ozdobení vánočního stromu připravil. Poděkování rovněž patří všem, kteří se na přípravě tohoto tradičního příjemného setkání podíleli,“  dodal Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.