I letos se chystá tradiční plzeňský koncert Gospel (až) na dřeň

foto: Gospel train

Gospel je hudba plná energie, přinášející radost a naději. Koncerty Gospel (až) na dřeň pak jejímu poselství přidávají ještě jeden rozměr – výtěžek vstupného totiž připadne Nadaci pro transplantace kostní dřeně, která již více než dvě desetiletí pomáhá nemocným s onkologickým onemocněním krve. Datum tradičního koncertu letos připadá na 15. dubna. V Betlémské kapli (ECM Maranatha) v Husově ulici 14 se začíná v 18 hodin.

Jubilejní 10. ročník tohoto ojedinělého projektu zahájí známý plzeňský sbor Touch of Gospel. Hlavním nositelem programu závěrečného večera pak bude velký sbor 70 účastníků gospelového workshopu, který pod vedením renomovaných dirigentů – zpěváka a pastora Davida Daniela z Londýna a zpěvačky a skladatelky Ruth Waldron – během víkendu nastuduje vystoupení sestavené z moderních gospelových písní.

Plné pódium i hlediště, živá kapela, nadšení a výborné hudební a pěvecké výkony – atmosféra těchto koncertů je neopakovatelná. Zveme veřejnost k přispění na dobrou věc výměnou za jedinečný zážitek. Vstupné na závěrečný koncert workshopu: 150 Kč. Vstupenky budou k dispozici na místě před koncertem.

Nadace pro transplantace kostní dřeně pomáhá již od roku 1992 po celé České republice nemocným s onkologickým onemocněním krve, zejména s leukémiemi a lymfomy, ale i s dalšími život ohrožujícími krevními chorobami. Hlavní oblastí podpory jsou dárcovství a transplantace krvetvorných buněk. Podporuje také zlepšování vybavení hemato-onkologických center a laboratoří, přispívá na vzdělávání, rozvoj vědy a výzkumu v oblasti hemato-onkologie a transplantační medicíny. Podporuje pacienty, kteří se díky své nemoci dostali do tíživé životní situace.

Gospel Train je spolek, který v České republice pořádá workshopy pro amatérské i profesionální hudebníky, kteří se věnují gospel music, dále koncerty a jiné akce s cílem podpořit gospel v České republice. Podporuje pěvecké sbory se zájmem o tento žánr a zprostředkovává informace o gospel music.