I letnímu táboru u břehu řeky chce dát plzeňský pirátský poslanec právní jistotu

Lukáš Bartoň / foto: pirati.cz

Plzeňskému poslanci, místopředsedovi výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Lukáši Bartoňovi (Česká pirátská strana) se ve Sněmovně podařilo iniciovat vznik podvýboru pro mládež a volnočasové aktivity. „Bude se zabývat problémy a otázkami charakteristické skupiny našich spoluobčanů. Příslušníky této skupiny jistě identifikujete na ulici podle šátků, které nosí, i když venku není zima, sdružují se ve svých charakteristických skupinách, vyznávají určitá morální pravidla nad rámec našich zákonů a celkově se nám tady po revoluci začali dosti šířit. Přesně tak, jde o skauty,“ napsal Bartoň na Facebooku.

„A nejen pro ně by měl v budoucnu sloužit nový podvýbor pro mládež a volnočasové aktivity, jehož předsednictví by mělo připadnout pirátům,“ vysvětluje plzeňský poslanec. V minulosti existoval podvýbor pro mládež a sport, který se ale víceméně věnoval spíše sportu. „Podvýbor věnující se čistě mládeži a volnočasovým aktivitám by se už zpočátku měl naplnit lidmi pracujícími především s těmi skupinami jako jsou skauti nebo Česká rada dětí a mládeže a další,“ dodává Bartoň.

K tématu volnočasových aktivit je potřeba vyřešit spoustu legislativních otázek, jako jsou administrativně-technické podmínky fungování organizací dětí a mládeže, právní postavení oddílových vedoucích, kteří se ve svém volném čase věnují dětem, a chtějí třeba udělat na břehu řeky letní tábor pro děti.

„Teď snad budou mít i na sněmovní úrovni partnera pro jednání, který je vyslechne a pevně doufám, jim i pomůže,“ slibuje si od nového podvýboru Lukáš Bartoň. „Za piráty by v něm měli působit Lenka Kozlová a František Kopřiva. Zda se zadařilo, se dozvíme po novém roce, ale zatím to vypadá, že se dobrá věc podaří,“ dodává poslanec.