Hrůzný obrázek: Motorka skončila po nehodě napasovaná v motoru dodávky

Motocykl až po řídítka zaklíněný v motorovém prostoru dodávky a osobní auto na střeše v příkopu pod dálnicí. To je výsledek těžké nehody, ke které došlo dnes před třetí hodinou ranní.

„U 43. km dálnice D5 ve směru na Rozvadov za exitem u Cerhovic zasahovali u nehody dodávky, osobního auta a motorky hasiči z Rokycan společně s hasiči z Hořovic. K nehodě vyjížděly obě jednotky v 2:57,“ řekla tisková mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

„Dle prvotních informací z místa kolize sešlápl řidič nákladního vozu tovární značky Mercedes Benz prudce brzdový pedál v době, kdy před sebou náhle spatřil motocyklistu. Střetu se mu však nepodařilo zabránit a do motocyklisty zezadu narazil. Následně pak měl motocyklista najet do před ním jedoucího osobního vozu, který měl být tímto nárazem odmrštěn mimo těleso dálnice,“ popsala policejní mluvčí Jana Tomková.

Při nehodě došlo k zatím blíže nespecifikovanému zranění 36ti leté řidičky osobního vozu a 40ti letého motocyklisty. Celkové hmotné škody byly odhadnuty na 320 tisíc korun. Požití alkoholických nápojů řidiči bylo vyloučeno pomocí provedených dechových zkoušek. Všechny okolnosti nehody a kompletní nehodový děj je nyní předmětem šetření policistů dálničního oddělení Svojkovice.
Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a odklidili trosky z motorky, které byly rozházené po celé šířce dálnice. Po vyšetření nehody policií hasiči vyprostili motorku z dodávky a asistovali odtahové službě při nakládání vozidel.

„Dálnice byla po dobu zásahu zcela uzavřena, zhruba po hodině mohla kolona aut místem nehody projíždět jedním jízdním pruhem,“ doplnila Jakoubková.