Drama na základní škole v Chotěšově. Došlo k hromadné otravě žáků

Aktualizováno 12:40 Všechny záchranné složky vyjížděly po 11. hodině do Chotěšova. Na místní základní škole se deset dětí otrávilo díky kosmetickým přípravkům, které měl jeden z žáků nastříkat do vzduchu.

Na místě mělo být postiženo 13 žáků 7. třídy ve věku 12-13 let. Deset z nich muselo být s nevolnostmi a podrážděnými dýchacími cestami transportováno do nemocnic. „Dva žáci byli odvezeni na Emergency FN Plzeň, další na ARO Plzeň Bory a na dětskou kliniku FN na Lochotíně,“ uvedl Poncar s tím, že šlo pravděpodobně ke smísení dvou „voňavek“. „Na místo byla povolána specializovaná laboratoř z Třemošné. Ta následně určila jako základní nosnou látku líh. „Podrobnější výsledky budou v průběhu příštího týdne,“ dodal Poncar.

Celou událost si na místě převzali k šetření policisté. Podle neoficiálních informací prováděli žáci 7. třídy v hodině pokusy. O přestávce se jim ale mělo zdát, že třída dál zapáchá, jeden z žáků tak vzal spreje a vystříkal je do vzduchu.

 

Partner článku:

Česká bezpečnostní agentura High Security poskytuje veškeré bezpečnostní služby související s ochranou majetku a osob, komplexní technické služby spojené se správou nemovitostí klientům nebo úklidové služby po celém území ČR.