Hřebečci stepní zebry už dostali jméno a mají svoje kmotry

Kmotrami nových hřebečků zeber Chapmanových narozených v plzeňské zoologické zahradě se staly starostka a místostarostka prvního obvodu města.

„Pro starší mládě narozené v dubnu jsem vybrala jméno Ezop. Symbolicky tím vzpomínám na bajky o zvířátkách i Werichovu píseň a přeji svému kmotřenci spokojená léta v plzeňské zoo,“ říká místostarostka Ilona Jehličková. Mladšího z hřebečků pokřtila starostka Helena Řežábová jménem František: „Při výběru jména mne inspiroval svatý František z Assisi, který byl patronem zvířat. Potomek tříleté zebry Cabiri, která se rovněž narodila v Plzni, a Kayese tak získala české jméno,“ řekla.

Zebry jsou v Plzni chovány od roku 1974, současnými spoluobyvateli zeber v africkém výběhu jsou pštrosi a antilopy. Zebra Chapmanova obývá v Africe stepi jižně od řeky Zambezi a patří spolu s koňmi, osly, nosorožci a tapíry mezi lichokopytníky. 

Plzeňská zoologická zahrada se stala partnerem Klubu Jednička. Ředitel ZOO Jiří Trávníček podepsal se starostkou městského obvodu Plzeň 1 Helenou Řežábovou dohodu o spolupráci. Partnerstvím vzniká každému členovi Klubu Jednička možnost získat dvě slevové vstupenky do zoologické zahrady v hodnotě 20 korun. „Členové Klubu Jednička obdrží v nejbližší době informaci o nové výhodě a slevové kartičky si budou moci vyzvednout na úřadě. Jsem ráda, že se do Klubu Jednička hlásí stále noví členové a nám se podařilo rozšířit nabídku výhod pro ně,“ řekla starostka Řežábová.