Hrál si na pořadatele charitativních akcí, vylákal z majitelů firem zboží zadarmo

ilustrační foto / plzen.cz

Pod smyšlenou záminkou uspořádání charitativní akce vylákal muž od majitelů firem zboží za necelých 19 000 korun. 

„Policisté z obvodního oddělení Plzeň-střed prověřují zjištěné informace o nahlášeném případu podvodu, ke kterému došlo v jedné plzeňské firmě v centru města v průběhu měsíce července 2018. Neznámý pachatel objednal a následně oproti vystavené faktuře vyzvedl motorovou pilu v hodnotě za 10 022 korun. Zboží mělo sloužit jako cena ve slosování pro blíže nespecifikované reklamní partnery údajně plánované charitativní akce, avšak do současné doby za předmětné zboží pachatel nezaplatil,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Další případ se stal jen o pár dní později v měsíci srpnu 2018 v Plzni na Lochotíně, kdy pod smyšlenou záminkou uspořádání charitativní akce s finančním výtěžkem pro blíže nespecifikované dětské oddělení nemocnice, vylákal z poškozeného majitele firmy nový mobilní telefon v hodnotě necelých 9 000 korun, který měl sloužit jako cena do tomboly. „I v tomto případě za uvedené zboží, oproti vystavené faktuře, pachatel do současné doby nezaplatil,“ sdělila Hokrová. V souvislosti s touto páchanou trestnou činností může být poškozených (občanů, firem) více. Policisté vyzývají Plzeňany (majitele firem), pokud se stali obětí takového podvodného jednání, nechť se přihlásí na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo zavolají na linku 158.

Partner článku:

Česká bezpečnostní agentura High Security poskytuje veškeré bezpečnostní služby související s ochranou majetku a osob, komplexní technické služby spojené se správou nemovitostí klientům nebo úklidové služby po celém území ČR.