Hradozámecký advent, vánoční prohlídky i živý betlém

Hrad Rabí, zajímavá lokace pro filmaře

Návštěva řady adventních akcí na hradech a zámcích v Plzeňském kraji, které spravuje Národní památkový ústav v Českých Budějovicích, ukrátí nedočkavcům čekání na Štědrý den. V rámci Hradozámeckého adventu 2017 mohou oslavit již 2. prosince svátek sv. Mikuláše na hradu Rabí. Jednotlivé prohlídky budou začínat v 16:00, v 17:50 a v 18:10 hodin.

Hrad a zámek v Horšovském Týně

Přichystané jsou speciální tematické prohlídky v Horšovském Týně, na kterých bude možné obdivovat sváteční výzdobu historických prostor nebo se dozvědět něco o dávných vánočních tradicích, proběhne množství adventních koncertů, chybět nebudou ani tradiční vánoční trhy.  Na zámek Červené Poříčí či do kladrubského kláštera si budete moci přijít pro Betlémské světlo, v kostele Všech svatých v Horšově se na Štědrý den uskuteční mše svatá. Konec roku zpestří silvestrovské prohlídky. Do nového roku vstoupí na hradě Švihov novoročním koncertem 6. ledna 2018.

Do sváteční nálady posluchače dostane Vánoční koncert, který se koná 10. prosince od 16 hodin v jízdárně zámku Kozel. Houslového virtuose Václava Hudečka a jazzového multiinstrumentalistu Jiřího Stivína doprovodí na klavír Lukáš Klánský. Klášter Kladruby navíc v předvánoční době ovládne hudba. V pátek 15. prosince v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie můžete zavítat na Vánoční koncert od 18 hodin, v neděli 17. prosince zde vystoupí soubor staré hudby Cavalla a pěvecký sbor Cantus Stříbro s méně známými adventními a vánočními písněmi a skladbami z barokních kancionálů.