Houkající záchranka chodce nezajímala. Po muži, kterého zachránila pohotovost řidiče, pátrají policisté

O obrovském štěstí může mluvit neznámý chodec, který si to mimo přechod namířil přes ulici přímo v momentě, kdy ní jela houkající záchranka. Jen díky pohotovosti řidiče se muži nic nestalo. Po chodci teď pátrají policisté.

K události došlo 14. září ve 23:17 na Klatovské třídě před křižovatkou s ulicí Edvarda Beneše. „Neznámý chodec vstoupil do vozovky mimo vyznačený přechod pro chodce a zastavil vozidlo rychlé záchranné služby, které jelo po vozovce ulice Klatovská třída v levém jízdním pruhu pro přímý směr jízdy do centra města. Sanitka přitom měla v uvedenou dobu v činnosti výstražné zařízení modré barvy doplněné zvukovým signalizačním zařízením,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Dopravní policisté žádají účastníky a případné svědky této události, aby se osobně přihlásili na Policii České republiky, Dopravní inspektorát Městského ředitelství policie Plzeň, U Borského parku 20, nebo telefonicky na čísle 974 325 256 nebo zavolali na bezplatnou linku 158 a pomohli s objasněním uvedené události.