Hotel ibis Plzeň má novou odpočinkovou zónu COZY CORNER z upcyklovaných věcí

Starší vinylové desky, špulky od kabelů a další na první pohled již nepotřebné věci našly nové uplatnění v plzeňském hotelu ibis, kde posloužily k vytvoření nové relaxační zóny pro hosty tzv. COZY CORNER. Hotelová skupina AccorHotels chce tímto projektem ve své síti hotelů ibis nejen zútulnit prostory lobby, ale také poukázat na problém nadměrné produkce odpadů a v praxi předvést kouzla upcyklace.

Foto_Cozy corner_ibis Plzeň_03V plzeňském hotelu hrají hlavní roli vinylové desky, další hotely ibis v České republice budou určitě podobně kreativní. Hotel ibis Plzeň byl za svůj nápad nominován na cenu „Transfer waste into sources – Přeměna odpadů na zdroje“, kterou vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Místo, kde by hosté mohli chvilku relaxovat, dobít si telefon, dohledat informace na počítačích či jen tak spočinout, přesně k tomu slouží nová oddělení COZY CORNER v hotelové lobby. Každý hotel ibis skupiny AccorHotels má nyní zadání vytvořit svůj útulný koutek pro hosty. Hotel ibis Plzeň pojal tento úkol nejen kreativně, ale i edukativně, za což byl nominován na cenu „Přeměna odpadů na zdroje“, kterou vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu.

„Na našem provedení jsme spolupracovali s panem Michaelem Radou, otcem projektu INDUSTRIAL UPCYCLING, který je zaměřen na prevenci vzniku odpadu a bezodpadové hospodářství, a podíleli se na něm také všichni zaměstnanci,“ vysvětluje Marek Audes, generální manažer plzeňského hotelu ibis, a dodává: „Myšlenka propojení upcyklovaných materiálů a také především poukázání na obrovskou (nad)produkci odpadu nás zaujala. Využili jsme řadu věcí, které by jinak skončily v kontejnerech a na skládkách. Fakt, že by jich byla škoda, dokazuje výsledek naší práce – příjemný, útulný prostor, který si naši hosté jistě oblíbí. Za první den zveřejnění fotografie našeho cozy corner na síti LinkedIn, se na novou podobu lobby podívalo více než 1000 osob.“