Horváth, Bican, Plass i zesnulý Rajtoral. Legendy Viktorie mají svůj památník

foto: FCVP

Jedenáct významných fotbalových osobností Viktorie Plzeň má své jméno na novém pamětním místu u Brány borců. Památník nechalo vybudovat město a odhalen byl před ligovým zápasem Plzně s Jabloncem.

foto: FCVP

Plaketu před stadionem ve Štruncových sadech mají například bývalý kapitán a současný trenér B-týmu Pavel Horváth, legenda František Plass nebo někdejší obránce František Rajtoral, který před dvěma lety v Turecku spáchal sebevraždu. Dále  Ivan Bican, Vladimír Bína, František a Josef Čalounovi, Zdeněk Michálek, Vladimír Perk, Jiří Sloup a Stanislav Štrunc. „Jsem rád, že se nezapomnělo na všechny kluky, kteří v historii Viktorky něco znamenali,“ uvedl při odhalování památníku Pavel Horváth.

Památník se v místě původních tribun, tzv. valů. Stavba, jež si vyžádala náklady ve výši 1,87 milionu korun bez DPH, se budovala čtyři měsíce, od dubna do září letošního roku. „Město Plzeň prostřednictvím magistrátního odboru správy infrastruktury nechalo vybudovat nové pamětní místo, které se skládá ze třech oblých betonových stěn kruhového půdorysu. Ten navazuje na základní princip hry a současně staví na stejnou úroveň všechny přítomné části. Na třech stěnách po obvodu se zobrazují různé části klubového – sportovního života. Fanoušci – historie – současnost, respektive fanoušci – klub – hráči,“ vysvětlil první náměstek primátora Roman Zarzycký.