Hořící auto se řítilo z kopce, hasiče pak skvěle zastoupil řidič cisterny

Jen díky rychlému zásahu neshořelo auto celé. Foto: HZSPK

Doslova v ohnivou kouli, která se nekontrolovaně řítila z kopce se během chvíle proměnil automobil značky Ford Focus. Krátce předtím začal při jízdě vozidla vycházet z výdechu kabinového topení do prostoru posádky dým. Řidič, který se ve vozidle nacházel sám, zastavil u silnice nedaleko od Petrovic na Klatovsku a auto spěšně opustil.

Foto: HZSPK

„Požár velmi rychle zachvátil celý prostor kabiny vozidla, rozšířil se do motorového prostoru a na zadní levé kolo. O několik okamžiků později se samovolně rozjelo bez řidiče a mířilo se k prvním domům v obci. Nakonec auto dojelo při levém okraji vozovky na úroveň obytného domu č.p. 92, kde na rovném úseku zastavilo. V době samovolné jízdy vozidlo minulo nákladní cisternové vozidlo firmy převážející pitnou vodu,“ popsal dramatickou událost mluvčí hasičů Petr Poncar.

Jako úplně první začal auto hasit téměř profesionálním způsobem právě řidič cisterny, který se stačil protijedoucímu hořícímu autu na poslední chvíli vyhnout. Motorista okamžitě zastavil, rozvinul jednu hadici C, kterou má ve výbavě vozidla a po zapnutí čerpadla začal stříkat vodu na hořící vozidlo. „Podařilo se mu výrazně snížit intenzitu požáru a tím zabránil rozšíření požáru na objekty u okraje komunikace. O chvíli později na místo dorazili dobrovolní hasiči z Měčína, kteří požár zlikvidovali vysokotlakým proudem. Způsobená škoda byla vyčíslena na 30 tisíc korun,“ doplnil mluvčí hasičů.

Foto: HZSPK

Statečný řidič, který svým duchapřítomným jednáním zamezil daleko větším škodám, by si rozhodně zasloužil nominaci na některou z cen pro hrdiny nebo gentlemany silnic.