Hokejová Plzeň se chystá na Ligu mistrů. Poznáme naši sílu, věří indiáni

ilustrační/foto: HC Škoda Plzeň

Přípravné zápasy skončili, blíží se start do Ligy mistrů. Hokejisté Škody Plzeň začnou pouť základní skupinou domácím duelem proti Luganu, který se hraje 30. srpna od 17 hodin.

Sezóna 2018/2019 začíná 30. srpna 2018 a končí rozhodujícím finálovým duelem pátého února 2019. Ve startovním poli je 19 týmů, které se v soutěži představily i v poslední sezóně, 10 dalších klubů, které se vracejí po delší odmlce, a tři úplní “nováčci”. Česká republika je aktuálně na třetí příčce v žebříčku CHL League Ranking, a proto má v soutěži čtyři místa. A jedno z nich obsadila i Plzeň jako vítěz základní části.

„Jsme rádi, že jsme se do CHL po odmlce vrátili a těším se na konfrontaci s evropským klubovým hokejem,“ prohlásil plzeňský kouč Ladislav Čihák. Na jeho tým přitom čekají hodně kvalitní soupeři. „Máme silnou skupinu, ve které potkáme loňského vítěze JYP Jyväskylu, švýcarské Lugano a slovenského mistra Bánskou Bystrici. Uvidíme hokej na jiné úrovni, do kterého budeme chtít zapojit i naše mladší hráče, aby se ukázali ve světle mezinárodního hokeje. Doufáme, že nás přijdou naši skvělí fanoušci podpořit a vytvoří nám doma skvělou atmosféru,“ dodal Čihák.

Zatímco někteří plzeňští hráči už si Ligu mistrů zahráli, pro zkušeného Jakuba Kindla půjde o premiéru. „Je to pro mě nová etapa a nová zkušenost zahrát si CHL, na kterou se těším. Myslím si, že je to zpestření evropského hokeje. Uvidíme, jak jsou na tom jsou ostatní kluby a my se s nimi můžeme srovnat. Je to poskládané férově a má to „hlavu a patu“. Máme silnou skupinu, to bezesporu, ale je to jedině dobře. Poznáme doopravdy naši sílu. Nebereme to tak, že pojedeme na půl plynu. Chceme vyhrávat. Mladší hráči se mohou ukázat evropským velkoklubům a vytáhnout se proti nim a třeba se někam posunout,“ uvedl Kindl.