Hokejisté ztratili tříbrankový náskok, z přestřelky na Kladně nevezou ani bod

Plzeňští hokejisté prohráli v devátém kole extraligy na ledě Kladna 5:7. Západočeši přitom vedli v zápase už 3:0. Plzeňský kapitán Milan Gulaš se trefil zatím v každém utkání a vyrovnal historický rekord české extraligy.

Utkání lépe načali hosté. Mertl se již v první minutě dostal k zakončení tlaku svého útoku, z mezikruží ovšem těsně minul. Po chvilce z pravého kruhu nebezpečně pálil Straka, Gulda zakročil ramenem. Následně se již Západočeši dočkali. Miroslav Indrák vystihl domácí vyhození podél levého mantinelu, nasadil kličku obránci a z osy hřiště poslal bekhendem zblízka černý nesmysl do sítě. Rytíři mohli kontrovat paradoxně při vlastním oslabení, když Valský zablokoval ránu Gulaše a hnal se do útoku, Frodl svůj tým podržel. Tlak Kladna se stupňoval, jenže Středočeši zapomněli na zadní vrátka, na útočné modré nechali osamoceného Vojtěcha Němce, který svůj únik zakončil bekhendovou kličkou. Snížení měl na holi ještě do první sirény Valský, jedovatou střelu z dobré pozice Frodl vytěsnil hřbetem lapačky.

Prostřední část začala opět lépe pro hosty. Jakub Pour si našel nahození na levé straně a z ostrého úhlu trefil milimetrově přesně. Jenže poté se nad indiány začala stahovat mračna. Vše začal Zikmund, který od zadního mantinelu našel u levé tyče David Stacha, který z první vstřelil gól naděje. Vzápětí navíc Kladno dostalo výhodu přesilové hry, kterou po bravurní příhře autora první gólu napříč útočným pásmem využil nadvakrát Jaromír Jágr. Další přesilovku sice Rytíři nezužitkovali, jenže v plných stavech vykouzlil příhru od pravého mantinelu mezi kruhy Machač a dostatek času na zakončení měl Tomáš Redlich. Třetinu snů a perfektní obrat dokonali Středočeši těsně před druhou přestávkou, když si znovu David Stach našel zblokovaný pokus od modré a zavěsil.

Těsné vedení v úvodu třetího dějství navýšil pro své barvy další dvougólový střelec Tomáš Redlich, jenž trefil přesně k levé tyči přes obránce z osy hřiště. Drama ovšem pokračovalo. Časomíra odkroutila pouhých osmadvacet vteřin, když propálil vše, co mu stálo v cestě, od modré ihned po buly Michal Moravčík. Jenže Rytíři si pomohli další využitou početní výhodou. Tomáš Kaut vybruslil s pukem po nepřehledné situaci za bránou Frodla k jeho pravé tyči a ihned zavěsil. Fantastická přestřelka pokračovala. Šanci na snížení pro vhozenou hůl dostali indiáni v nařízeném trestném střílení a nepohrdli. Milan Gulaš zamíchal pukem a po rychlé kličce do bekhendu zavěsil k pravé tyči. Poslední dvanáctý gól ale přidali domácí. Patrik Machač nasadil kličku v situaci jeden na jednoho Kaňákovi a poté svůj únik po levém křídle zakončil tváří v tvář Frodlovi z levého kruhu. V následné početní výhodě měl ještě velkou šanci Rob, když Godla neudržel jeho projektil z levé strany, pomohli mu však obránci. Velká přestřelka tak končí vítězstvím Rytířů.

hcplzen.cz