Hokejisté Plzně v Lize mistrů porazili obhájce titulu

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Dva zápasy, dvě výhry. Hokejisté Škody Plzeň vstoupili výborně do letošního ročníku Champions League. Po vítězství nad Luganem si svěřenci Ladislava Čiháka poradili s obhájcem titulu, finským JYP Jyväskylä 4:2. Branky Škodovky vstřelili Miroslav Indrák, Ondřej Kratěna, David Stach a Vojtěch Němec.

Plzeňští nezačali zápas vůbec dobře. Už ve 3. minutě Milčakov vyrazil puk ke Kolehmainenovi, a ten neměl problém s dorážkou do poloprázdné klece. Západočeši ale s odpovědí přispěchali velmi rychle, konkrétně za 13 vteřin. Kratěna přihrál Miroslavu Indrákovi, který rychlou střelou trefil přesně nad rameno Voutilainena. V 5. minutě domácí dokonce otočili stav zápasu. Stach obešel elegantně bránícího hráče a Ondřej Kratěna tváří v tvář brankáři nezaváhal. Poté měly oba celky k dispozici přesilové hry, možná největší šanci ale spálil Hytönen, který nedokázal proměnit brejk ve vlastním oslabení.

Ve druhé třetině Jyväskylä zařadila ještě vyšší rychlostní stupeň a Milčakov v brance Škodovky se měl co ohánět. V polovině zápasu se naskytla Plzni ideální šance zvýšit vedení, když na ni čekala dvě minuty dlouhá přesilovka 5 na 3. Západočeši mohutně obléhali branku finského celku, až přihrál Nedorost napříč brankovištěm Davidu Stachovi, a ten zavěsil pod víko. Ve 35. minutě se prozměnu prosadili hosté, těsně po skončení přesilovky dorazil puk za bezmocného Milčakova Tomášek. I tentokrát ovšem Škoda přispěchala s okamžitou odpovědí. Po střele Kracíka zůstal puk před brankovištěm a Vojtěch Němec už měl snadnou pozici.

V úvodu třetí části Plzeňané měli opět k dispozici dvojnásobnou přesilovku, tentokrát ale pouze 28 vteřin. Největší šanci v ní spálil Kratěna, jehož dělovka minula těsně levou tyč. JYP se nemohlo k vážnějšímu zakončení dostat, co prošlo přes plzeňskou obranu, to pochytal pozorný Milčakov. Tři a půl minuty před koncem odvolali hosté gólmana, k další změně skóre už to ale nevedlo.