Plzeňští hokejisté udolali Chomutov, výhru trefil mladík Kodýtek

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň zvítězili v dohrávce 18. kola extraligy nad Piráty Chomutov 3:2. Západočeši v zápase dvakrát prohrávali, Vojtěch Němec ale pokaždé zvládl vyrovnat. Rozhodující třetí gól vstřelil ve 42. minutě z přesilovky Petr Kodýtek.

Od první minuty se utkání vyvíjelo podle očekávání. Plzeň tvořila a hosté spoléhali na brejky. A úspěšnější byli Chomutovští. Ve 3. minutě ještě trefil v situaci 2 na 1 Stránský tyč, v 7. minutě už ale Radek Duda z další protiakce zamířil do černého. Plzeňským nepomohla ani více než půlminutová přesilovka 5 na 3, jedinou šanci měl ve 13. minutě Indrák. Domácí nakonec byli rádi, že šli do šaten pouze se ztrátou jedné branky. Sklenářovu ránu zkrotil s velkými problémy Frodl.

Do druhé třetiny už Západočeši vstoupili mnohem líp, ve 22. minutě se až před branku prodral Vojtěch Němec a Peters poprvé kapituloval. Hned o minutu později mohlo být pro Škodovku ještě veseleji, jenže Preisinger puk tentokrát do sítě nedostal. A tak udeřilo na druhé straně. Ve 26. minutě po chybě obrany indiánů poslal Piráty do vedení Svoboda. Plzeň si poté vytvořila obrovský tlak a ve 32. minutě byla odměněna. Nahození Vojtěcha Němce si srazil do sítě hostující Tomica.

Na konci druhé části Škodovka ubránila dlouhou přesilovku a naopak ve vlastní početní výhodě ve 42. minutě udeřila. Kovář našel napříč brankovištěm Petra Kodýtka, a ten nezaváhal. Od té doby hrála Plzeň hodně zkušeně, držela puk na svých hokejkách a nikam se příliš nehnala. V 58. minutě naopak mohla přidat uklidňující čtvrtou branku, po rychlém brejku ale Kracík z úhlu netrefil. V poslední minutě ještě hosté zkusili hru v power-play, ale nedostali se ani ke střele.