Hokejisté Plzně se po výhře v Hradci dotahují na čelo. Na Liberec už ztrácí jen dva body

ilustrační foto: hcskoda.cz

Hokejisté Škody Plzeň zvítězili ve 49. kole extraligy v souboji druhého se třetím celkem tabulky na ledě hradeckého Mountfieldu 2:1. Na gól Conora Allena ještě Východočeši odpověděli, na branku Jana Eberleho ze 44. minuty už ale ne. Indiáni tak ještě nevzdávají boj o Prezidentský pohár. Aktuálně ztrácí na Liberec jen dva body.

Úvodní třetina byla plná šancí. Víc jich měli domácí, které do hry dala brzká početní výhoda. V ní měl solidní příležitost Filip Pavlík, na druhé straně zase v 7. minutě po krásné přihrávce navrátilce Stacha nepřekonal Maxwella Denis Kindl. Ve 13. minutě hráli Hradečtí další přesilovku, jenže Frodl spolu se svými spoluhráči odolal. O minutu později ujeli hráči Mountfieldu ve třech proti jedinému bekovi Škody, Frodl ale puk za záda nepustil. Plzeňský gólman se vytáhl i v 16. minutě proti přesilovkové souhře Smoleňáka s Filipem Pavlíkem.

Ve 24. minutě se do dobré šance dostával Radovan Pavlík, jenže Frodl byl opět bezchybný. Krátce před polovinou zápasu motala hradecké čtvrtá lajna Škodovky, Indrák ale ztroskotal na Maxwellovi. Ve 34. minutě Západočeši domácím ukázali, jak se hrají přesilovky. Už po osmi vteřinách našel Kracík zpoza branky najetého Conora Allena, a ten otevřel střelecký účet zápasu. O minutu později mohl Mountfield vyrovnat, jenže Cibulskis ani Smoleňák své tutovky neproměnili. Ve 37. minutě naopak Maxwell podržel svůj tým proti Gulašovi.

Čisté konto udržel Frodl nakonec do 42. minutě. Po dlouhotrvajícím souboji u mantinelu se dostal puk ke zcela volnému Cibulskisovi, a ten nedal plzeňskému gólmanovi šanci. O dvě minuty později vybojoval puk Kodýtek, přihrál Janu Eberlemu, který ve svém 500. Zápase nejvyšší soutěže dokázal překlopit vedení opět na stranu Západočechů. Hradec už toho v závěru moc nepředvedl, jedinou šanci v 57. minutě spálil Paulovič, a tak Plzeň po zkušeném výkonu zvítězila 2:1.