Hokejisté Plzně znovu prohráli. Doma na ně vyzrály Vítkovice

ilustrační/foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň nezažívají zrovna ideální období. V 17. kole extraligy prohráli na domácím ledě s Vítkovicemi 2:3 na nájezdy. Opět přitom svého soupeře vysoko přestříleli, góly Gulaše a Denise Kindla ovšem stačili pouze na bod.

Od začátku zápasu byla k vidění poměrně útočná hra. Na první gól se ale nakonec čekalo do 7. minuty. Ještě loni plzeňský Schleiss zužitkoval dokonale přihrávku Lva a o tyč poslal puk do sítě. Západočeši zkusili ihned odpovědět, Eberleho ale vychytal Bartošák. Až v 15. minutě ubránila Škodovka přesilovku, Kratěna vyslal do sóla Milana Gulaše, který naskočil z trestné lavice, a plzeňský kapitán nedal Bartošákovi šanci. O minutu později mohly opět vést Vítkovice. Frodl však v jasné tutovce zasáhl proti Zdráhalovi. V poslední minutě první části měli domácí smůlu. Gulašova střela zazvonila na tyč.

Ve druhé části byli domácí aktivnější. Velké příležitosti spálili Denis Kindl s Němcem, jenže se projevila velká plzeňská bolest, kterou je proměňování šancí. Ve 32. minutě domácí ubránili oslabení, Denis Kindl objel vítkovickou branku a nekompromisně zavěsil do horního rohu. O tři minuty později mohl plzeňské vedení Eberle, jenže nedal, a tak se dočkaly Vítkovice. Sedm vteřin před druhou sirénou prostřelil Frodla Szturc.

Plzeňany gól do šatny otřásl, ani Vítkovice toho ale žádnou krásnou podívanou nepředváděly. Naopak se zaměřily na obranu a číhaly na možnost vyjet do nebezpečných brejků. V 50. minutě se dostal ve vlastním oslabení ke střele hostující bek Šidlík a puk s přispěním zásahu Frodla olízl horní tyč. Za další tři minuty hrála Škodovka přesilovku, mohutně tlačila, jenže gól nepřišel, a tak šel duel do prodloužení. V něm měli hosté ideální šanci rozhodnout, když hráli minutu a půl v přesilovce 4 na 3. Frodla ale prověřila pouze střela Romana. V nájezdech už hosté dominovali. Ze čtyř nájezdů proměnili tři a mohli tak slavit zisk cenných dvou bodů.