Hokejisté Plzně zavítali na úřad Plzeňského kraje

foto: HC Škoda Plzeň

Ziskem bronzových medailí i Prezidentského poháru zakončili hokejisté HC Škoda Plzeň jednu z nejúspěšnějších sezón posledních let. Teď se jim dostalo i přijetí u hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda.

„Je mi milou povinností vám z celého srdce za Plzeňský kraj poděkovat za skvělou reprezentaci kraje. Vy děláte Plzeňskému kraji reklamu, kterou bychom nekoupili ani za miliardu korun a váš úspěch je tak trochu naším úspěchem. Jste ohromným vzorem pro mladé lidi, pro děti v základních i středních školách. Já doufám, že je to pro ně i motivace k tomu, aby oni sportovali, což je pro nás důležité,“ řekl na úvod setkání hejtman Josef Bernard.

„Hokej je řemeslo jako každé jiné. Když v něm chcete být dobří, tak musíte dřít jako koně. Je to očistec. Také se snažím sportovat a dokážu si to představit. Já vám za dřinu, kterou jste do toho dali a která skončila tímto úspěchem, velice děkuji,“ dodal.

Generální manažer Martin Straka poděkoval zejména za finanční podporu ze strany Kraje a v této souvislosti nezapomněl ani na úspěchy juniorských týmů klubu. „Nejsme takový klub, abychom si mohli dovolit nakupovat tolik hráčů, takže jsme za to vděční a moc děkujeme. Doufám, že jsme vám dělali čest. Nevyhráli jsme jen medaile, ale získali jsme i Prezidentský pohár a medailové úspěch slavily i týmy našich mládežnických kategorií. Je tedy vidět, že to děláme správně,“ podotkl Straka.