Hokejisté Plzně zahájili přípravu na ledě, tým už kosí zranění

Lukáš Pulpán

Nenáviděné období suché přípravy je pryč. Od dnešního dne už hokejisté extraligové Plzně znovu brázdí mezi mantinely v ČEZ Aréně. První přípravný zápas čeká na Západočechy příští čtvrtek, kdy přijedou na západ Čech České Budějovice.

Plzeňský kouč Milan Razým přivítal dnes dopoledne 27 hráčů do pole a čtyři brankáře. Už na startu přípravy ale přišly nečekané zdravotní komplikace hned u několika jeho svěřenců. „Ondřej Kratěna doléčuje artroskopický zákrok, Ryan Hollweg má problémy s nohou, Kubalík je také po chirurgickém zákroku, Indrák je dlouhodobě nemocný a mají mu vyndavat mandle,“ vyjmenoval Razým. Na ledě nebyla ani americká posila Nick Johnson, který přiletí do Čech až na začátku srpna. „Bohužel ale máme zprávy, že ani on není zdravotně v pořádku. Je to nepříjemné, že ještě takhle na začátku přípravy vypadne pět hráčů základní sestavy. Alespoň se ale otvírá se prostor pro nové kluky,“ dodal plzeňský trenér.

Příprava přes sezónou bude probíhat po dobu osmi týdnů. První týdny budou podle Razýma zaměřeny spíše na kondici. „Jsme rozděleni do dvou skupin, 50 minut na ledě, hodina na suchu. Odpoledne máme společné tréninky,“ uvedl plzeňský trenér.

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here