Hokejisté Plzně začali přípravu. Odejde Sklenička s Moravčíkem?

ilustrační/Foto: M. Osvaldová

S novými posilami brankářem Dominikem Frodlem a útočníky Janem Eberlem a Vojtěchem Němcem začali v pondělí suchou část přípravy hokejisté Plzně.

Úvodní trénink pod novým kondičním trenérem Janem Snopkem začal v posilovně, poté se hráči přesunuli na výběh na Homolku. S týmem se připravuje také trojice posil – brankář Dominik Frodl ze Slávie, útočník Jan Eberle z Olomouce a Vojtěch Němec z Komety Brno. Individuálně se připravují Václav Nedorost, Ondřej Kratěna, Milan Gulaš a Američané Jones s Hollwegem. Speciální tréninky má prozatím David Stach, který po sezóně absolvoval operaci zraněného kotníku.

Do přípravy se logicky nezapojila ani dvojice reprezentantů David Sklenička a Michal Moravčík. S oběma počítali trenéři na klíčové posty, je ale dost možné, že oba hráči v Plzni skončí. „Komplikace by to byla, ale je na nás, jak je případně dokážeme nahradit. Blbé je, že to jsou kluci, kteří to tu odmakali od začátku, znají to tady a jejich výkonnost rostla. Takový je ale úděl, když pracujete s mladými. Tři roky se s nimi pipláte a pak odejdou. Aktuálně jsou zatím ale tady, takže nechci ještě spekulovat. Jsem rád, že se jim daří. Pokud odejdou, budu jim přát to nejlepší,“ uvedl Čihák.

Vedení klubu také usilovně shání gólmana jako náhradu za Miroslava Svobodu. Podle našich informací by mělo být jasněji v příštím týdnu.

První tři týdny se budou Západočeši připravovat v Plzni, pak je čeká tradiční soustředění na Šumavě. Poté se družina vrátí na tři týdny opět do Plzně a znovu na týden zpět na Šumavu. 24. července se pak tým sejde po dovolené při prvním tréninku na ledě. „Zatím plánujeme pouze jednu dopolední fázi, pouze někteří mladí budou mít odpoledne silové tréninky v posilovně. Ve čtvrtek půjdeme hrát fotbal. Jinak chceme dělat výběhy, balanční cvičení a posilování s vlastní vahou. Také kruhové tréninky a různé intervalové hry. Plánujeme i hokejbal či bazén,“ doplnil Čihák.