Hokejisté Plzně vyučovali studenty angličtinu

foto: HC Škoda Plzeň

Do role učitele anglického jazyka se opět vrátil rodák z Canberry osmadvacetiletý Nick Jones a úplně první zkušenost to byla pro amerického obránce z Chicaga také osmadvacetiletého Conora Allena.

foto: HC Škoda Plzeň

Studenti Střední průmyslové školy elektrotechnické se hned v úvodu hodiny dozvěděli o Conorově rodině, kde se narodil a studoval, že doposud strávil takřka celou dosavadní kariéru v zámoří. V NHL si zapsal sedm startů za New York Rangers, a téměř tři stovky zápasů odehrál v AHL. Také prozradil, co ho zlákalo, že se letos na jaře rodák z Chicaga vydal do Evropy. Nick studentům prozradil jak už se jako kluk chodil dívat v Pittsburghu na hokej, na zápasy Penguins v NHL a přitom sledoval, jak válí Jaromír Jágr i jeho parťák z útoku Martin Straka. Prozradil také, jak moc se mu Plzeň líbí a že je tu opravdu spokojený.

Zaujatí a zvědaví studenti prvních ročníků poslouchali a ptali se kluků na vše, co je zajímalo. Oba hráči se pěkně doplňovali a na studentech bylo vidět, že přestože jsou ve škole, jsou zaujatí a spokojení. „Je hodně zajímavé slyšet, jak žijí v běžném životě profesionální sportovci a také slyšet tu krásnou americkou angličtinu,“ prozradili na konci hodiny studenti.

„Skvělý projekt klubu, jazykově i kulturně je to pro studenty ohromně zajímavé. Slyšet od rodilého mluvčího tu krásnou americkou angličtinu, jak slovní zásobu, tak výslovnost. To se studentům jen tak nepodaří. Jsme moc rádi, že jsou američtí hokejisté na naší škole a budeme rádi i za další hodiny, které bychom mohli pojmout tématicky, například o rozdílech české a americké kultury, nebo třeba téma k vánočním svátkům,“ prozradila lektorka angličtiny Gabriela Hejplíková.