Přestřelka s vítězným koncem. Hokejisté Plzně vezou z Třince dva body

ilustrační/foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté potvrdili svoji aktuálně velmi dobrou formu a zvítězili ve 37. kole extraligy na ledě lídra tabulky z Třince 6:5 na nájezdy. Západočeši v zápase čtyřikrát vedli, domácí ale stihli vždy vyrovnat. Naposledy 26 vteřin před koncem třetí třetiny. V nájezdech už ale byla úspěšnější Škodovka. Jediným úspěšným exekutorem se stal Ondřej Kratěna.

První třetina utkání mezi Oceláři a plzeňskou Škodovkou nabídla výborný hokej a řadu zajímavých situací na obou stranách. Na gól se nakonec čekalo do 7. minuty. Obránce Lukáš Kaňák si nikým nehlídán sjel od modré čáry na levý kruh a přesnou Kracíkovu příhru zpoza branky proměnil v úvodní gól. Trvalo to něco přes dvě minuty a bylo to o dvě branky. Akce byla podobná, tentokrát z rohu před brankoviště poslal puk Němec. Se svoji šancí neuspěl Kratěna, Hrubec ale puk nepřikryl a z předbrankového prostoru jej do sítě poslal Jaroslav Kracík. Velkou šanci snížit měl Bukarts, který v útočném pásmu vybojoval puk, podržel jej, najel si mezi kruhy, ale pak minul branku. Sníženo bylo až poté, co Ondřej Kovařčík zavezl puk do pásma, nechal jej na modré Davidu Musilovi a jeho projektil zapadl až do sítě.

Jestliže první třetina nabídla kvalitní extraligovou podívanou, druhá část hry v tomto trendu nezůstala nic dlužna. Třinečtí na začátku prostřední dvacetiminutovky dohrávali početní převahu, zbývala jim ještě necelá minuta. Situaci pěti proti čtyřem využili po půlminutě, když puk putoval od pravého mantinelu od Hrni na levou stranu, kde byl Růžička, rychle před brankoviště, odkud hůl Tomáše Marcinka zvedla kotouč do horních pater Miltchakovovy branky. Hosté mohli zápas přehoupnout opět na svou stranu v polovině sedmé minuty, když byl vyloučen Musil, ale hned po čtyřech sekundách putoval za katr i Kracík. V těchto necelých dvou minutách hry čtyř proti čtyřem jsme viděli několik jasných šancí. Sám na Miltchakova jel Marcinko, ale nedotáhl kličku do bekhendu k úspěšnému konci. Bekhendem se v bezprostřední blízkosti běloruského brankáře neprosadil ani Doudera a hned z protiútoku tváří v tvář Hrubcovi nezaváhal Petr Straka. Ihned po třetí vstřelené brance mohli hráči Plzně navýšit vedení na dvoubrankové. Hybridního icingu využil k zisku kotouče Preisinger a následně kličkou překonal Hrubce. Puk ale po ledě poslal pouze do tyče třinecké branky.  Vyrovnat se Třineckým podařilo tři a půl minuty před pauzou. Chmielewski z levého křídla dal na modrou na Rotha, který si povytáhl Miltchakova z branky, poslal puk do brankoviště a odtud jej za čáru dorazil Aron Chmielewski.

Třetí část hry nezačala v takovém tempu, v jakém končila druhá třetina, ale hosté si mohli vedení vzít zpět hned v úvodu. To se před Hrubce dostal Pour. Na druhé straně se mohlo skóre měnit po akci Draveckého se Svačinou. První jmenovaný střílel a druhý dorážel jen do Miltchakovových betonů. Prakticky z protiakce skórovali hosté. Petr Straka střílel z levé strany, trefil tyč, následně poslal puk do brankoviště zpoza branky a za dezorientovaného Hrubce jej dorazil Peter Čerešňák. Vedení vydrželo hostům zhruba pět minut. Následovala přímočará akce Třince, kdy Růžička za modrou předal puk Davidu Ciencialovi a jeho věšák z hranice levého kruhu znamenal opět vyrovnané skóre. Po gólu na 4:4 mohli Plzeňští vedení překlopit opět na svou stranu, to byl vyloučen Krajíček, ale početní převaha zůstala nevyužita. Gól padl až v třinecké přesilovce. Domácí dostali šanci po faulu Kováře převážit běh dějin utkání na svou stranu, ale jejich chybu v obranném pásmu potrestal střílející Jones a tečující Jan Eberle. Tato chyba Ocelářů se ale nakonec neukázala jako fatální. V power play půlminutu před koncem rozjásal třinecké publikum střelou z pravého kruhu Martin Růžička, který vstřelil čtvrtou vyrovnávací branku Ocelářů v utkání a rozhodnutí zápasu odložil na nastavený čas.

O majiteli druhého bodu nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Diváci nakonec byli svědky devíti pokusů, z nichž rozhodl druhý – jediným úspěšným střelcem byl ve druhé sérii plzeňský útočník Ondřej Kratěna.