Hokejisté Plzně vezou z ledu Sparty dva body, nájezdy rozhodl bek Čerešňák

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň zvítězili ve 42. kole extraligy na ledě pražské Sparty 5:4 po nájezdech. Západočeši vedli v zápase už 4:1, domácí ale dokázali vyrovnat. O zisku druhého bodu rozhodly nájezdy. Jako jediný se prosadil plzeňský bek Peter Čerešňák.

Plzeňští byli od úvodní minuty daleko aktivnější, svého soupeře přebruslovali a vytvářeli si zajímavé šance. Dvě z nich měl Kantner, Sedláček ale odolával až do 12. minuty. To Eberle předal puk Petru Kodýtkovi, který nikým nehlídán trefil k tyči. Vedení Škodovky mohl navýšit Allen, v rychlém brejku ale vyprášil pouze Sedláčkovy betony. Do šaten se tak nakonec šlo za vyrovnaného stavu 1:1. Piskáčkovo nahození propadlo s notným přispěním Preisingera přes chumel těl až za brankovou čáru.

Indiáni ale nijak neznervózněli a ve 22. minutě si vzali své vedení zpět. Jaroslav Kracík přihrával v přesilové hře zpoza branky a obránce Dvořák si bruslí srazil puk do vlastní sítě. Ve 29. minutě hráli Západočeši další přesilovku, Gulaš přihrál napříč pásmem Jakubu Pourovi, a ten z první trefil pod víko. O tři minuty později byl na brankovišti důrazný Matyáš Kantner a Sedláček lovil puk ze sítě počtvrté. Jenže ani tentokrát závěr třetiny hostům vůbec nevyšel. Dvakrát se prosadil Rousek.

Ve 46. minutě se Pražanům podařilo vyrovnat, když se ujalo nahození Kaliny od modré. Plzeňané pak dostali šanci jít znovu do vedení, když hráli dvě přesilovky za sebou. Ani jednu z nich nevyužili, a tak se šlo do prodloužení. V něm byla aktivnější domácí Sparta, Frodl už však puk za záda nepustil. O zisku druhého bodu nakonec musely rozhodnout nájezdy. Jediným z deseti hráčů, který uspěl, byl hostující Peter Čerešňák.