Hokejisté Plzně vezou tři body z ledu Sparty, výhru trefil Nedorost

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

V krátké době podruhé zvítězili hokejisté Škody Plzeň na ledě pražské Sparty. Zatímco před týdnem to bylo až na nájezdy, tentokrát to zvládli indiáni v základní hrací době. Západočeši vyhráli 4:3, když rozhodující trefu zaznamenal v prvním zápase po dlouhé absenci Václav Nedorost.

Trenér Škodovky Ladislav Čihák řešil před zápasem nepříjemné starosti, když mu vypadl další obránce Čerešňák a nemocný Jaroslav Kracík, musel zaujmout post šestého beka klasický útočník Preisinger. Po úvodním oťukávání se jako první dočkala domácí Sparta. V 8. minutě dostal puk do jízdy Jarůšek a rychlým blafákem překonal Frodla. Poté už byl na ledě jen jeden tým. Na Machovského se valil útok za útokem, gólman Pražanů ale odolal.

Hned po 38 vteřinách druhé třetiny lovil puk Frodl z branky znovu. A opět ho překonal osamocený Jarůšek. Západočeši ale zabrali a ani ne za minutu snížili. Velký tlak v brankovišti zakončil gólovou střelou Petr Kodýtek. Plzeň pokračovala ve své aktivitě, solidní příležitosti měli Němec či Pour, Machovského ale nepřekonali.

Plzeň se nakonec dočkala vyrovnání ve 45. minutě. Moravčík přenechal puk šikovně Jakubu Pourovi, a ten střelou švihem prostřelil Machovského. Hned poté mohl otočit skóre zápasu Gulaš, nedal, a tak se dočkali znovu domácí. V 50. minutě dokonal svůj hattrick Jarůšek. O tři minuty později mohli domácí navýšit vedení, místo toho ale přišel únik Jana Eberleho a bylo vyrovnáno. V 56. minutě pak Škodovka dokonala obrat. Indrák našel najíždějícího Václava Nedorosta, a ten svůj návrat po zranění ozdobil vítězným gólem.