Hokejisté Plzně vezou cenné tři body ze Zlína

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté zvítězili v 7. kole extraligy na ledě PSG Zlín 5:3. Západočeši šli do vedení díky gólu Miroslava Preisingera, domácí ovšem dvěma góly otočili ještě v první třetině vývoj zápasu. Druhá část ovšem patřila Škodovce. Nejprve vyrovnal Roman Vráblík a po něm převrátili vedení na stranu Západočechů Gulaš s Nedorostem. V závěrečné části ještě Zlín snížil, tři vteřiny před závěrečnou sirénou pečetil výhru Plzně střelou do prázdné branky Milan Gulaš.

Po opatrném úvodu utkání se mezi dva bránící hráče protlačil Werbik a ihned se jal pálit, Frodl byl připraven. Plzeň odpověděla Kracíkem, jehož nahození na brankovišti ještě dorážel Allen, avšak tísněn zamířil příliš nad. Vzápětí se trhl všem na ledě Popelka, i on zvolil jako zakončení střelu, muž s maskou indiánů vytasil bleskurychlou lapačku. Pak se již skóre měnilo. Kratěna v situaci dva na jednoho našel Miroslava Preisingera, který si z levé strany potáhl černý nesmysl na střed a zakončil mezi betony Sedláčka. Srovnat mohl brzy Kubiš, jenž se natlačil až ke svatyni soupeře ze strany, její strážce odolal. Nedosáhl až na dorážku Jakuba Hermana, který z bezprostřední blízkosti trefil skákající kotouč po předchozím pokusu z mezikruží. Nakonec Berani stihli do první přestávky i obrat. Přesně po šedesáti vteřinách totiž v přečíslení tři na dva tvrdou příhru Tomáše Fořta smolně srazil do vlastní sítě Čerešňák.

Zkraje prostřední části se až před Frodla natlačil ze strany opět Fořt, puk do branky nepropasíroval. Lépe se vedlo modrobílým. Svou první trefou v dresu indiánů se o srovnání stavu dělovkou z levého kruhu postaral obránce Roman Vráblík. Byla to jeho teprve druhá branka v extralize, první zapsal v sezóně 2011/12 za České Budějovice. Stejný hráč a stejná pozice, ovšem jiný výsledek. Po chvilce úspěšné deja vú prožil Sedláček. Naopak na druhé straně se před plzeňskou brankou zjevil osamocený Fryšara, přemisťující se její strážce ale dokázal zakročit. Ještě dorážel Karafiát, avšak nad. Nevedlo se ani Žížkovi, kterého na brankovišti našel Poletín od mantinelu, puk zastavil beton. Před druhou sirénou hosté dostali výhodu přesilové hry a domácím zasadili nejdrsnější možné KO. Milan Gulaš totiž v čase 39:59 na levém kruhu mohutně napřáhl a touš zastavila až síť. Druhý obrat v utkání tak byl dokonán.

Poslední dvacetiminutovka začala tam, kde ta předcházejí skončila. Po jednatřiceti vteřinách hry autor posledního gólu vybojoval puk u mantinelu, našel před Sedláčkem Václava Nedorosta, který bekhendem navýšil náskok svých barev. Vzápětí mohl duel zdramatizovat Poletín a později i Karafiát, na brankovišti si ale na Frodla nepřišli. Naopak českobudějovická posila Plzně málem vsítila bůra, když jej tváří v tvář zlínskému gólmanovi zastavil beton, neuspěl ani ranou z mezikruží Allen. Další gólovou příležitost, kterou dokonce zkoumalo video, měl Herman, který sám před mužem s maskou indiánů uspěl, Preisinger jej však na brankové čáře dokázal zastoupit. Přesto drama přišlo. PSG dostalo možnost téměř minutové přesilovky pět na tři a také udeřilo. Tomáš Fořt z první ranou pod břevno nedal nikomu z plzeňských šanci zasáhnout. Následně táhl přečíslení Západočechů Kracík, nakonec i vypálil, strážce svatyně žlutomodrých se vytáhl. Stejný hráč po chvilce našel mezi kruhy Nedorosta, který z první trefil rameno Sedláčka. Ten se odebral na střídačku již v čase 57:12 a ihned dorážkami po střele Fribergse nechali vyniknout plzeňského mága Šlahař i Fořt. Jenže poté prvně jmenovaný zbytečně krosčekoval protihráče a usnadnil tak indiánům odvoz bodů. Ten navíc zpečetil v čase 59:57 opět Milan Gulaš.