Hokejisté Plzně už znají soupeře v Lize mistrů. Čekají je celky z Finska, Švýcarska a Dánska

Aktualizováno 17:25 Soupeři Škody Plzeň v základní skupině Champions Hockey League budou finská HPK Hämeenlinna, švýcarský Zug a dánský klub Rungsted Seier Capital. Rozhodl o tom dnešní los v Bratislavě.

„Vždy to může být lepší, je to těžká skupina, ale zároveň i celkem dobrá. Je tam Zug, což je velmi kvalitní švýcarský tým, mistr Finska Hämeenlinna, kam já se osobně hodně těším. Dánský tým je pro mě trochu neznámá, nějaké informace o nich si zajistíme. Co jsem měl možnost slyšet, tak tam mají krásný malý stadionek s výbornou atmosférou,“ popsal první dojmy z losu sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák. Právě souboj s finskou Hämeenlinnou bude pro Vlasáka pikantní tím, že i v tomto klubu ve své bohaté kariéře působil. „Protekci žádnou mít nebudu, co jsem mluvil s manažery, tak se to tam kompletně vyměnilo,“ dodal Vlasák.

Cílem je podle Vlasáka postup ze skupiny. „Je těžká, ale budeme se chtít o postup poprat. Většina kluků už ví, o čem Liga mistrů je, takže k tomu přistoupí zodpovědně tak, jako k naší soutěži,“ uzavřel Vlasák.

Letošní ročník startuje prvními zápasy 29. srpna. Poslední kolo základních skupin se pak odehraje 16. října.  Týmy jsou rozděleny do osmi skupin a postup do osmifinále si zajistí první dva v tabulce.

Článek bude aktualizován.