Hokejisté Plzně udělali dobrý skutek. Za jejich peníze zařídí FN Plzeň dětský koutek

foto: HC Škoda Plzeň

Rozdávají radost na ledě a teď se projevili i svoji lidskostí. Hokejisté Plzně dali dohromady 80 tisíc korun a věnovali je Fakultní nemocnici v Plzni.

Částka 80 000 korun, který hráči darovali, bude použita pro realizaci dětského koutku v prostorách nově rekonstruovaného centrálního příjmu Fakultní nemocnice Lochotín. Fakultní nemocnice Plzeň v současnosti provádí druhou etapu rozsáhlé rekonstrukce a na jaře 2019 již přivítá v nových komfortních moderních prostorách další pacienty.

Centrální příjem je „srdcem“ nemocnice a děti na toto místo přichází nejen jako pacienti, ale často i jako doprovod nemocných dospěláků. Dětský koutek pomůže dětem překonat strach z neznámého prostředí či zpříjemní čekání. „Indiáni jsou patrony našich dětských pacientů a svými pravidelnými návštěvami přináší do nemocnice velkou radost. V prosinci loňského roku navštívili hráči dětské oddělení chirurgie a přinesli malým pacientům spoustu indiánských dárků. Velmi si vážíme dlouhodobé spolupráce mezi Fakultní nemocnicí Plzeň a HC Škoda Plzeň,“ prohlásil ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.