Hokejisté Plzně si vylámali zuby na Olomouci

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve 48. kole extraligy na domácím ledě s Olomoucí 1:2 přesto, že na brankáře Lukáše vypálili celkem 51 střel. Jediným úspěšným střelcem Škody byl Nicholas Jones.

Na první třetinu nebudou domácí vzpomínat vůbec v dobrém. Už ve 4. minutě totiž olomoucký Švrček nepříjemně dohrál Vojtěcha Němce, který dopadl na mantinel a nehýbal se. Rovnou z ledu byl odvezen na nosítkách a putoval do nemocnice. Nešťastný moment na Plzeňany zapůsobil a v 7. minutě navíc přišel vedoucí gól Olomouce, když puk do branky dorazil Jergl. Západočeši pak měli k dispozici několik přesilovek, včetně téměř dvouminutové 5 na 3, místo vyrovnání ale přišla další branka Hanáků. Ve vlastním oslabení se těsně před sirénou prosadil Irgl. Přesto, že indiáni přestříleli svého soupeře 24:9, šli do kabin s dvoubrankovým mankem.

Smůla se Plzeňanů držela i ve druhé třetině. Ve 23. minutě napálil Pulpán břevno a ve 27. minutě Denis Kindl tyč. Plzeň tlačila, jenže jí dlouho nebylo souzeno. Až ve 36. minutě napřáhl kousek za modrou Nicholas Jones a jeho bomba div neprotrhla síť.

Ve třetí části se Západočeši hnali za vyrovnáním, ve 45. minutě jim ale radost potřetí v zápase překazila tyč, která zastavila střelu Preisingera. O pět minut později rozjela Škodovka před Lukášem velký kolotoč, jemuž chybělo jediné-vyrovnávací gól. K němu nepomohla ani závěrečná přesilovka vyšperkovaná hrou bez brankáře.