Hokejisté Plzně se doma trápí. Tentokrát podlehli Třinci

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté prohráli ve 24. kole extraligy na domácím ledě s Třincem 1:4, když jediný gól Západočechů vstřelil David Stach. Škodovka tak pouze potvrdila, že se jí v Home Monitoring Aréně nedaří. Naposledy doma vyhrála 21. října.

Pro Plzeň nezačal zápas nejlépe. Nejprve v 5. minutě Frodl odolal střele Marcinka, chvíli poté ovšem Martin Růžička bekhendem zamířil přesně nad rameno plzeňského gólmana. Oba týmy hrály aktivní a atraktivní hokej, gólmani ale odolávali. V 16. minutě pak třineckému Hrubcovi pomohlo břevno po střele Straky v oslabení.

Do druhé části vlétla Škoda i díky přesilovce mnohem aktivněji. A opět měla smůlu. Ve 23. minutě orazítkoval brankovou konstrukci Stach. O minutu později Západočeši ostřelovali Hrubcovu branku, Allen, ani Eberle ovšem puk do sítě nedostali. Před polovinou zápasu podržel Škodovku Frodl, když vyrazil pokus Bukartse. Ve 32. minutě prozměnu ujeli do rychlého brejku domácí, Jakub Kindl ho vyřešil tvrdou, ale nepřesnou střelou. Poté měli domácí ideální šanci srovnat, jenže nedokázali využít 90 vteřin dvojnásobné přesilovky.

Plzeňští marně dobývali obranu Třince i ve třetí třetině. Situaci jim navíc komplikovala vlastní nedisciplinovanost. Ve 48. minutě vjel do útočného pásma Werek a střelou švihem poslal puk nad rameno Frodla. O tři minuty později se hosté radovali znovu. Rychlý kontr Ocelářů si nešťastně srazil do vlastní branky Kaňák. Plzeň se nakonec dočkala čestného úspěchu v 59. minutě. Hrubcovi zkazil čisté konto úspěšnou dorážkou David Stach. Poté zkusili indiáni štěstí při hře v power-play, jediným výsledkem byla ale trefa do prázdné branky, o kterou se postaral Svačina.