Hokejisté Plzně prohráli ve Vítkovicích

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté podlehli ve 30. kole extraligy na ledě Vítkovic těsně 1:2. Západočeši po první třetině prohrávali, ve druhé části ale vyrovnal Milan Gulaš. Na druhou trefu Ostravanů už ale indiáni nedokázali odpovědět.

Hned v úvodu utkání putovali indiáni do čtyř, situaci ovšem ustáli. V největší šanci totiž Frodl vychytal Stránského pokus z levého kruhu. Na podobnou střeleckou parketu si poté vybruslil Mrázek, ani on skórem nepohnul. Za hosty po přihrávce na modrou zpět do druhé vlny pálil Vráblík, taktéž Bartošák situaci ustál. Na druhé straně se lapačkou vytáhl mág Západočechů, když po chybě v obraně spoluhráčů zakončoval Szturc. Neujala se ani rána kapitána, když dělovka Gulaše minula zařízení. Poté se ovšem již střelecká listina poprvé poskvrnila. Souhra plzeňských odchovanců vyústila ve vedení Vítkovic. Jakub Lev mohutně napřáhl na modré a skvělou bránci na brankovišti odvedl Jan Schleiss. Rychlou odpověď měl na holi Kratěna, který si sjel k tyči branky domácích, zakončení po ledě ale zastavil beton jejího strážce. Úvodní perioda tak skončila fotbalovým výsledkem.

Druhé dějství načal ranou od modré Kucsera, Frodl dobře viděl a touš bez problémů zpacifikoval. Z podobné pozice pálili i hosté, ovšem puk zastavil helmou Poletín a musel být ošetřován. Poté se mezi kruhy zjevil Čerešňák, tvrdou bombou ale minul zařízení. Do podobné pozice na druhé straně najížděli i Mrázek či Roman, gólmani však (nejen) dnes hráli prim. I ten domácí však kapituloval. Milan Gulaš totiž se spoluhráčem u zadního mantinelu vybojoval puk, vybruslil s ním k levému kruhu a zamířil přesně k bližší tyči. Dvě šance měl poté na návrat vedení pro své barvy Roman, jednou však minul zařízení, podruhé nevyzrál na Frodla. Na druhé straně to zkoušel ještě Čerešňák, jeho tečovaný pokus nakonec skončil mimo.

Poslední část načal Roman, jenže z předbrankového prostoru minul. Aktivnější tou dobou byli Západočeši, dokonce vybojovali i početní výhodu, ta se jim ovšem paradoxně stala osudná. Nejprve se ještě v oslabení neujala střela přes obránce Olesze, poté ale Patrik Zdráhal pláchl všem na ledě, nic nevymýšlel a uspěl tvrdou ranou k tyči. Za nedlouho poté mířil puk na Lva na brankovišti, dobře jej ale odzbrojili hostující beci. Kuscera si zase vybruslil od mantinelu do palebné pozice, na brankáře modrobílých si nepřišel. V závěru utkání putovali indiáni za katr, tlak tedy mohli vyvinout až prakticky v poslední minutě. To se jim povedlo v šesti bruslařích, jenže střelu Němce bravurně zneškodnil Bartošák lapačkou. Indiáni si tak na dalekou cestu domů bodík nezabalili.