Hokejisté Plzně přes velkou převahu berou v zápase se Spartou jen bod

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve třetím kole doma se Spartou 2:3 po prodloužení. Plzeňské góly vstřelili Eberle a Allen.

Více než 6 tisícovek diváků vidělo od prvních minut zajímavou podívanou. Plzeň byla v úvodu přecijen trochu aktivnějším celkem a ve 3. minutě měla také první velkou šanci zápasu. Kodýtek mířil tvrdě, ale nepřesně. V 8. minutě se vytáhl domácí brankář Frodl, který vychytal tutovku Formana. Západočeši pak nevyužili dvě přesilovky, v 18. minutě ale nakonec udeřili. Straka nezištnou zadovkou našel před brankou osamoceného Jana Eberleho, a ten zamířil přesně do růžku Machovského klece.

Na začátku druhé části podržel Západočechy Frodl, jenž vychytal Silla. Mladý plzeňský brankář nakonec udržel čisté konto do 27. minuty. To Klimek vyslal do rychlého brejku Kudrnu, a ten odčaroval Frodlovo kouzlo. Ve 31. minutě mohli Pražané stav zápasu otočit, Smejkal ale tváří v tvář Frodlovi neuspěl. V závěru třetiny měli obrovský tlak domácí a Machovský mohl děkovat paní štěstěně. Dvakrát ho v krátké době zachránila tyč, nejprve ji trefil Kratěna, po něm Kantner. Stejný hráč pak neuspěl ani ve 38. minutě, když prozměnu vytáhl výborný zákrok Machovský.

Ve třetí třetině nejprve v přesilovce Frodl vychytal Jarůška i Košťálka. Ve 44. minutě si ale hosté zahráli v početní výhodě znovu, Jarůšek tečoval střelu Vrány a puk zapadl do plzeňské sítě. Západočeši ovšem okamžitě zatlačili svého soupeře a o dvě minuty později dokázali vyrovnat. Allenovu střelu Machovský neviděl přes clonícího Němce a puk skončil v brance. Plzeň byla na koni a na branku Sparty se valil útok za útokem. Aktivní byl tradičně Gulaš, velké šance spálili i Kantner s Indrákem. Západočeši měli místy drtivý tlak, vytoužený třetí gól ale nedali, a tak se muselo jít do prodloužení. V něm se nechal vyloučit domácí Gulaš a přesilovou hrou hosté nepohrdli. Druhý bonusový bod vystřelil Spartě Košťálek.