Hokejisté Plzně podlehli Chomutovu na nájezdy

ilustrační/foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve 44. kole extraligy na domácím ledě s Chomutovem 4:5 na nájezdy. Západočeši dvakrát prohrávali o dva góly, vždy ale stihli vyrovnat. V nájezdech nakonec byli šťastnější hosté, jediným úspěšným střelcem byl Stránský.

Pro Škodovku nezačal zápas vůbec dobře. Už po pěti minutách totiž indiáni prohrávali 0:2. Nejprve se trefil bývalý plzeňský hráč Jan Stránský a chvíli po něm překonal Frodla i Vantuch. V 7. minutě se dočkali i domácí. Po buly se k puku dostal Miroslav Indrák a bleskově zavěsil pod horní tyč. O dvě minuty později byli domácí blízko vyrovnání, po střele Moravčíka ale zazvonila pouze branková konstrukce. Ve 13. minutě měl další velkou šanci Škodovky Němec, jenže neuspěl. Na druhé straně zase nepohnul stavem Svoboda. Hned z protiakce neproměnil svůj únik opět Vojtěch Němec.

Ve druhé třetině dostali indiáni ideální příležitost k tomu srovnat, minutovou přesilovku 5 na 3 ovšem nevyžili.  Poté měl další dvě dobré šance Gulaš, prosadil se ale až v té třetí, kdy se přesně trefil švihem k tyči. Vyrovnaný stav však vydržel jen 13 vteřin. Rašku ještě Frodl vychytal, obránce Trefný už ale puk do sítě dostal. A to nebylo vše. Ve 36. minutě plzeňská obrana propadla a Sklenář měl jednoduchou úlohu. Sedm vteřin před druhou sirénou Plzeňané využili přesilovku. Puk za záda Peterse dostal Vojtěch Němec.

Ve třetí třetině indiáni mohutně tlačili, jenže selhávali  v zakončení. Druhou branku v zápase mohl přidat z rychlého protiútoku Němec, v 50. minutě prozměnu zachránilo Chomutov od inkasování břevno po střele Kováře. Střeleckou smůlu prolomili Západočeši v 55. minutě. Po drtivém tlaku vypálil od modré přesně Michal Moravčík. O minutu později si Straka pohrál s obranou Pirátů, zakončení mu ale nevyšlo podle představ. V závěru mohly oba týmy rozhodnout v přesilovkách, brankáři však střelcům radost zkazili. Druhý bod nakonec vybojovali v nájezdech hosté, jediným z deseti hráčů, který se dokázal prosadit, byl Jan Stránský.