Hokejisté Plzně padli potřetí v řadě, všechny body odváží Kometa

ilustrační/foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté podlehli v 15. kole extraligy na domácím ledě Kometě Brno 2:4 a prohráli potřetí za sebou. O osudu zápasu se rozhodlo už v první třetině, kterou vyhráli hosté 3:2. Za domácí se prosadili Peter Čerešňák a David Stach. Čtvrtou branku vstřelila Kometa při plzeňské power-play.

Úvod zápasu příliš atraktivity nepřinesl, Plzeň sice působila aktivnějším dojmem, jenže pálila nepřesně, do Vejmelky nebo do tyčí. Tak jako v 8. minutě Stach a o dvě minuty později i Jakub Kindl. Ve 12. minutě z ničeho nic udeřilo na druhé straně. Čermákovu střelu Milčakov jen vyrazil pouze k autorovi pokusu a napodruhé už měl Čermák snadnou práci. O minutu později bylo pro indiány ještě hůř. Kratěna fauloval unikajícího hráče hostů a nařízené trestné střílení proměnil Zaťovič. V 14. minutě se konečně dočkali i domácí. Střela Čerešňáka od modré skončila až v síti. Na začátku 20. minuty vypukla radost v HM Aréně podruhé, když David Stach klasickým teploměrem trochu překvapil Vejmelku. Nakonec šli ovšem do kabin šťastnější hosté. 28 vteřin před koncem se prosadil Kašpar.

Do druhé části už v brance domácích nastoupil Dominik Frodl. Plzeňští měli také k dispozici tři přesilové hry v řadě, v nich si ale vypracovali jen jednu šanci. A tu Gulaš neproměnil. Jinak byl k vidění poměrně nezáživný hokej, oba brankáři neměli příliš těžké práce.

Ve 44. minutě se poněkolikáté v zápase protáhl až před Vejmelku Gulaš. V souboji ale opět zvítězil brankář Komety. Ve 47. minutě se vytáhl i plzeňský Frodl, který tváří v tvář vychytal Kašpara. V polovině třetí části už potřetí v zápase za Vejmelkou zvonila tyč. Tentokrát ji trefil Eberle. Naopak hosté si na nedostatek štěstěny ztěžovat nemohli. V poslední minutě, kdy hráli Západočeši v power-play zastavil rozhodčí kotouč, který šel na zakázané uvolnění, ten se odrazil k hráčům Komety a Kašpar uzavřel účet zápasu.