Hokejisté Plzně otočili duel s Vítkovicemi a navýšili vedení v tabulce

ilustrační foto: hcskoda.cz

Hokejisté Škody Plzeň porazili v předehrávce 49. kola extraligy na domácím ledě Vítkovice 4:1. Góly Škodovky vstřelili Tomáš Mertl, Marek Rubner, Jaroslav Kracík a Milan Gulaš.

V úvodu zápasu byly o něco aktivnějším týmem hostující Vítkovice, už ve 3. minutě měl Svoboda co dělat se střelou Szturce. Plzeňané pak navíc přišli o Lukáše Pulpána, který odkulhal do kabin a následně na vyšetření s poraněným kolenem. V 7. minutě se poprvé ukázali i domácí, Gulašovu nabídku ovšem Moravčík nevyužil. Ve 12. minutě zase Stach až příliš dlouho otálel, a tak o svoji skvělou šanci přišel. Za další dvě minuty pozdržel indiány Svoboda, když vychytal nájezd Szturce.

Na začátku druhé části měli Západočeši dvě obrovské příležitosti. Nejprve stálo při Dolejšovi štěstí, když střelu Kratěny zastavila tyč, poté neuspěla ani dvojice Straka, Stach. Ve 25. minutě jeden z hostujících hráčů zcela jasně podrazil Gulaše, Vítkovice se díky tomu dostaly do rychlého protiútoku a Tybor tečoval střelu Lva mimo dosah Svobody. O minutu později se ukázalo, že spravedlnost není slepá. Škodovka dostala k dispozici přesilovou hru a Tomáš Mertl srovnal. Plzeň byla jasně lepší a ve 29. minutě Dolejšovi pomohla tyč znovu, tentokrát po akci Straky. Ve 32. minutě si v těžké pozici zpracoval puk mladík Marek Rubner a střelou z otočky zaznamenal svůj premiérový extraligový gól.

Ve 42. minutě hráli domácí v početní výhodě, Mertl našel napříč brankovištěm Jaroslava Kracíka, a ten zakončil přesně nad beton přesouvajícího se Dolejše. O tři minuty později mohli hosté snížit, jenže Kucsera trefil pouze horní tyč. Naopak ve 49. minutě ujela do brejku dvojice Kratěna, Milan Gulaš a druhý jmenovaný nedal Dolejšovi šanci. Poté ještě trefil vítkovický Květoň tyč, na druhé straně zase neuspěl se svojí akcí Pour. Skóre už se ale nakonec neměnilo, a tak Plzeň po zásluze připisuje další tři body do tabulky.