Hokejisté Plzně doma znovu prohráli, nezvládli nájezdy

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli ve 22. kole extraligy na domácím ledě s Olomoucí 1:2 po nájezdech. Oba góly padly už v první třetině, hosty poslal do vedení Mráz, za Plzeň srovnal Miroslav Indrák. V nájezdech pak rozhodl Nahodil.

První třetina byla z obou stran hodně bojovná, více větších šancí si ale možná překvapivě vypracovala Olomouc. V 6. minutě například zachránila Frodla tyč po střele Galvase. Ve 12. minutě už ovšem Plzni nepomohlo nic. Po obrovském závaru zakončoval do prázdné branky Mráz. O dvě minuty později poprvé vážněji zahrozili Západočeši. Kratěna ovšem tváří v tvář Lukášovi neuspěl. Fanoušci domácích si na gól museli počkat do 14. minuty. V přesilové hře pálil Jakub Kindl a Miroslav Indrák tečoval puk mimo dosah Lukáše.

Na začátku druhé části ubránili Západočeši oslabení, největší šanci měl paradoxně domácí Straka. Plzeň svého soupeře zatlačila, jenže vytoužený gól nebyla schopná dát. Ve 29. minutě neuspěl proti Lukášovi ve velké šanci Němec. Od poloviny zápasu upadla hra opět do průměru, k vidění byl především boj ve středním pásmu a šancí na obou stranách výrazně ubylo. Světlou výjimkou byla příležitost Indráka ze 38. minuty.

Ve 45. minutě měli Hanáci obrovskou šanci jít do vedení. Strapáč ale z metru přestřelil poloprázdnou klec. O tři minuty později došlo znovu na souboj Strapáč x Frodl, výsledek byl ale naprosto stejný. Olomoucký útočník v úniku zamířil pouze nad branku. V 56. minutě mohl rozhodnout plzeňský kapitán Gulaš, jenže mu v kritické chvíli přeskočil puk hokejku. Zápas tak musel jít do prodloužení. V něm měl více práce Frodl především kvůli přesilové hře hostujícího celku. Plzeňský gólman ale spolu se svojí obranou odolal, a tak o zisku druhého bodu rozhodly nájezdy. Zatímco za domácí se prosadil pouze Kodýtek, za Hanáky pak Knotek a Nahodil. Bonusový bod tak brali Olomoučtí.