Hokejisté Plzně doma udolali v prodloužení Hradec Králové

ilustrační foto / hcskoda.cz

Hokejisté Škody Plzeň zvítězili v 8. kole extraligy doma nad Hradcem Králové 4:3 v prodloužení. 59 vteřin před koncem nastaveného času vystřelil Škodovce dva body Jakub Lev. V základní hrací době se prosadili Yellow Horn, Indrák a Kratěna.

Plzeň měla velmi špatný úvod zápasu. Ve druhé minutě nechala obrana Západočechů příliš prostoru Kukumbergovi, a ten střelou švihem pokořil Machovského. O odpověď se pokusil hned o dvě minuty později Svoboda, jehož pokus zastavila tyč. V 7. minutě byl zase v nadějné pozici plzeňský kapitán Kratěna. Plzeňští byli mnohem častěji u puku, jenže Kratěna ve 14. minutě opět nedal, a tak se skóre měnilo na druhé straně poté, co Dej tečoval nabídku Jarůška.

Zatímco první dějství tedy indiánům krutě nevyšlo, do té druhé jakoby nastoupila jiná Plzeň. Ve 22. minutě našel Johnson Yellow Horna a Kacetl poprvé kapituloval. O dvě minuty později podržel Škodovku Machovský, když sebral radost Dietzovi. Ve 33. minutě hráli domácí přesilovku, Lev vylepšil pozici pro Miroslava Indráka, a ten parádní střelou vyrovnal. Ve 39. minutě viděli diváci šance na obou stranách – nejprve Machovský vychytal Köhlera, poté Kacetl Slováka. V čase 39:40 ujel hradecké obraně ve vlastním oslabení Kratěna, Kacetl puk nezkrotil a ten se doslova došoural za brankovou čáru. Gól nakonec musel potvrdit videorozhodčí, který sám zasáhl do utkání, protože hlavní sudí nechtěl původně branku uznat.

Ve třetí části domácí spolehlivě bránili, malé zaváhání přišlo ve 47. minutě, kdy střílel nebezpečně Potulny a dorážel Köhler. Západočeši pak měli dobrou šanci zvýšit vedení, dvě přesilové hry v řadě ovšem nevyužili. V 56. minutě tak přišel trest, střelu Jarůška tečoval zády Červený a Machovský neměl šanci. V prodloužení byli Hradečtí jednoznačně lepší, jenže přišel protiútok Jakuba Lva, a ten rozhodl o zisku dvou bodů pro Plzeň.

Ladislav Čihák, asistent Plzně: „Chtěli jsme začít aktivně a jít do vedení. Bohužel se nám to nepovedlo. Po první třetině nebyla situace v kabině dobrá. Udělali jsme bouřku a řekli si chyby. Podařilo se nám to otočit a kluci se nadechli. Ve třetí třetině jsme byli už takoví nervózní a dostali gól. V prodloužení byl Hradec lepší, jsme rádi, že to Kuba Lev na sebe vzal a udělal to, co jsme po hráčích chtěli. Jsou to cenné a zlaté body.“