Hokejista Gulaš se dočká premiéry na mistrovství světa. Jsem strašně natěšený, přiznává

foto: HC Škoda Plzeň

Aktualizováno 13:53 Plzeňský útočník Milan Gulaš byl dopsán na soupisku české hokejové reprezentace na probíhajícím mistrovství světa. Nastoupit by měl už v pátek večer proti Itálii. Pro zkušeného útočníka to bude premiéra v národním týmu na velkém turnaji.

„Moc se těším, jsem na ten zápas hodně natěšený. Sice jsem měl už hodně odehraných zápasů v nároďáku, ale stále bez velkého turnaje. Tak jsem se konečně dočkal, půjdu si to užít a vyhrát,“ vyznal se Milan Gulaš krátce po rozbruslení.

Útočník s mnoha mezinárodními zkušenostmi přiznal, že byl ráno trochu nervózní. „Ale jak jsem vlezl na led, cítil jsem se moc dobře. Jak vlezete na plochu, opadne to z vás, na všechno přestanete myslet a soustředíte se na hru. Tak doufám, že to bude i při zápase,“ prohlásil.

Gulaš tak doplní už tak silnou plzeňskou partu v týmu. „Je to parádní. Co funguju v národním týmu, kluci se v něm také pohybují. Nebyl sebemenší problém, ale já jsem rád, jak mě celá kabina vzala a jak se díky mým spoluhráčům cítím v ní komfortně. Za to jim patří velký dík,“ prohlásil. Už teď vyhlíží start utkání s Itálií, které má naplánované úvodní buly na 20:15. „Budu se snažit vstoupit do zápasu tak, abych si odvedl svoji práci a nedělal velké chyby. Budu střídat v kratších intervalech, abych se dostal rychleji do tempa. A už se těším na souhru s mými spoluhráči,“ dodal Gulaš.