Hokejbalový Pilsen Cup ovládla domácí Plzeň

Unikátní počin se povedl starším žákům HBC Plzeň, kteří na domácím turnaji Pilsen Cup 2014 dokázali ve všech šesti zápasech udržet čisté konto. Dvakrát navíc porazili letošního vicemistra republiky z Hostivaři a můžou se radovat z celkového prvenství.

O uplynulém víkendu se v hokejbalové hale na Košutce uskutečnil mezinárodní žákovský turnaj Pilsen Cup, kterého se zúčastnilo šest týmů složených z hráčů do patnácti let. Kromě domácího HBC Plzeň pozvání přijali hráči Stříbra a Hostivaře. Švýcarský hokejbal budou zastupovat Oberwil a Kernenried, ten německý pak Heilbronn.

Právě domácí HBC Plzeň od úvodního zápasu jasně dokazovalo, kdo je adeptem na vítězství. V poklidu a s přehledem se Plzeňané dostali do finále, kde se utkali s Hostivaří. Domácí mužstvo šlo do vedení už v prvním poločase a po zbytek utkání drželo svého soupeře bezpečně daleko od vlastní branky. Nakonec z toho bylo vítězství 2:0 a celkový triumf.

Duel o třetí místo svedl dohromady Oberwil Rebells a Buldoky ze Stříbra. Švýcarský tým první zápas vyhrál těsně 1:0 a také tentokráte se ujal vedení. Nedisciplinované Stříbro prohrávalo po poločase o dvě branky, dokázalo se ale vzchopit a ve druhé půli pěti góly otočilo výsledek ve svůj prospěch.