Hokejbalová Plzeň vydřela v Hradci Králové tři body

ilustrační/Foto: Milan Podpera

Hokejbalisté Plzně zvítězili v 10. kole extraligy na hřišti Hradce Králové 3:1. Vítěznou branku si na své konto připsal Lukáš Hanuš.

Od začátku zápasu bylo patrné, že utkání bude na ostré nože. Oba týmy si od prvních minut nic nedarovaly a rozhodčí měli proto plné ruce práce s posíláním hráčům na trestnou lavici. V úvodu byli mírně aktivnější Východočeši, kteří brzy zaměstnali gólmana Kráčinu, jenž ovšem odolal i nebezpečné dorážce Fišera. Na druhé straně kontrovali Kunzmann s Malým, jejichž hezká akce málem skončila balonkem za Bryknerovými zády. Hradecký gólman ale se štěstím vyřešil celou situaci.

První třetině celkově nepřinesla příliš vzrušení. Od přestávky se na hřišti nicméně začalo jiskřit. Vše odstartovalo neproměněnou šancí Marka Švarce, po níž se za brankou soupeře strhla mela. Od té doby to už bylo na hřišti na ostří nože. V rozkouskované hře se ale dlouhou dobu nikomu nedařilo se dostat do vyložené příležitosti až do doby, kdy v situaci dva na jednoho v podání Bacovského s Fišerem druhý jmenovaný pálil a Kráčina na poslední chvíli vytasil svůj beton. Po této akci dostali mečouni k dispozici početní výhodu, v níž poprvé udeřili. Po hezké akci v přesilové hře dostal míček za záda Bryknera Martin Kunzmann, a v plzeňském táboře bylo znovu veseleji. Následně bouchli saze v řadách Východočechů, jež postupně putovali do tří. Plzeňané s nabídnutou možností naložili jako v předchozím případě a po pěkné střele Lukáše Hanuše šli do dvougólového trháku.

V závěrečné periodě vsadili mečouni vše na obranu a domácí tým musel proto dobývat jejich svatyni. Kromě nastřelené tyčky se Hradečtí dlouhou dobu nemohlo k ničemu dostat, až minutu a půl před koncem řádné hrací doby zadělali na drama. Velký tlak Východočechů před brankou Plzně nakonec zužitkoval Petr Šimek, který v sérii šancí přece jenom našel recept na plzeňského strážce. V závěru ještě zkusili domácí hokejbalisté hru v šesti bez gólmana, což mečouni bez váhání potrestali, když prázdnou klec trefil Marek Švarc. Tři body proto putovaly na západ Čech.

Hradec Králové – HBC Plzeň  1:3  (0:0, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 44. Šimek (Novák, Bacovský) – 28. Kunzmann (Hanuš, Pauer), 30. Hanuš (Kunzmann, Kavalír), 45. Švarc (Benedikt).
Rozhodčí: Cícha, Černý. Vyloučení: 9:8, navíc Hudeček (HKR) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Hradec Králové: Brykner (Biegl)– Jiřík, Ježek, Fanderlík, Švanda, Veselý, Šimek, Mlázovský, Hrabica, Pekárek, Doležal – Černý, Hudeček, Šimůnek, Fišer, Bacovský, Svoboda, Novák, Hrubý, Tesař, Mitra
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – Vodrážka, Pokorný, Benedikt O., Kavalír, Švarc, Valenta, Benedikt J., Ulč, Pejchar, Hanuš, Šmucer, Pauer, Kunzmann, Gřonka, Malý, Vlasák.