Hokejbalisté smetli Hradec, po základní části skončili třetí a půjdou na Letohrad

ilustrační/Foto: Milan Podpera

Zápas proti Hradci Králové, který rozhodoval o nasazení pro play-off zvládli hokejbalisté Plzně na výbornou, když zvítězili jasně 5:0.

Plzeň měla v přímém souboji o získání domácího prostředí pro start play-off úvod z říše snů. Kapitán Malý vysunul dopředu Jaroslava Pauera, který běžel sám na Bryknera a střelou k tyči uspěl. Uběhlo pouze 37 sekund utkání a mečouni vedli. Následující minuty se hrálo nahoru-dolu. Mečouni ovšem dobře bránili hradecké výpady a Kráčina byl bez práce. Na druhé straně měl Brykner o práci postaráno. Velkou šanci měl po průniku z bekhendu Kunzmann, granlundovku zkusil Pejchar, ten poté trefil i tyčku. Celkově domácí přestříleli v první části Hradec 14:2! Z gólu se radovali ještě jednou, když svižná střela Jana Holého od červené čáry proskotačila až do branky. Náskok mohl být rázem ještě větší, před první sirénou byl tlak Plzně enormní

Hned v první minutě měl šanci Švarc, po Kunzmannově střele do plexiskla se míček odrazil do Bryknerových zad a ten na poslední chvíli ukryl balonek před domácí dvaadvacítkou. Domácí poté ubránili přesilovou hru, následně sami dostali možnost početní výhody. Minutu a devatenáct sekund navíc hráli mečouni v pěti proti třem. Piráti se ovšem ubránili. Bryknerovi ovšem domácí nedopřáli oddychu, po jednom ze zákroků se navíc zdálo, že si přivodil lehčí zranění. Další gól Plzeňané slavili v 28. minutě. Kastner dvakrát zastavil hradeckou akci, akce pokračovala a Pauer se dostal k pěkné střele z mezikruží. Tu hradecký gólman vyrazil před sebe a Marek Švarc se z dorážky prosadil. Když se po dvaceti sekundách radoval také Petr Gřonka, který zůstal zapomenutý před brankou, bylo toho už na Bryknera moc a přenechal své místo kolegovi Bieglovi. Pro Gřonku to byla první trefa v sezóně.

První ostrý test měl Biegl hned po deseti sekundách hry ve třetí třetině. Na hradeckou bránu se opět řítil osamocený Jaroslav Pauer, bekhendovou kličkou ale neuspěl. Naopak Stanislav Kastner se ve 33. minutě ve správný čas objevil na správném místě a dostal balonek za brankovou čáru po odrazu od plexiskla. Na tabuli tak svítil stav 5:0. Utkání se ovšem rozhodně nedohrávalo. K vidění byla řada soubojů a oba týmy se snažily neustále útočit, čemuž i dvakrát pomohla hra čtyř proti čtyřem. Zapotil se také Kráčina, při střele Chmela a ošemetných dorážkách nebo v posledních sekundách, když proti němu běžel Černý. S oběmi situacemi si ale plzeňský gólman poradil a udržel čisté konto. Mečouni díky výhře berou třetí místo a v play-off narazí na Letohrad.

hbcplzen.cz