Hokejbalisté Plzně vezou cenné body z Mostu

ilustrační

Povedený duel mají za sebou hokejbalisté HBC Plzeň, když ve 14. kole extraligy na severu Čech porazili Most 5:1.

Západočeši měli velice slibný start do utkání. Hned v prvním střídání z nebezpečné pozice pálili Vobruba a Jiří Benedikt. Mečouni měli hru pod kontrolou, Most se během první třetiny prakticky k ničemu nepropracoval. Roustoucí tlak přinesl ovoce v 10. minutě. Malý s Pejcharem aktivním pohybem dostali do šance Lukáše Vodrážku, který se z mezikruží nemýlil a slavil gól téměř po dvou letech.

První polovina druhé třetina patřila spíše Mostu. Mečouni se hned dvakrát v krátkém čase za sebou nechali vyloučit a domácí hokejbalisté odehráli prakticky přesilovku před Návarou, který čelil nebezpečným situacím. To ovšem bylo ze strany Mostu téměř vše. Po zbytek druhé části měli balonek na hokejkách převážně Plzeňané. Největší šanci měl Hanuš, který trefil tyč a Vobruba, který pohrdl poloprázdnou brankou. Přesto se do druhé sirény hosté radovali z dvoubrankového náskoku. David Pokorný získal míček po špatné rozehrávce soupeře, vyměnil si jej s Malým, který jej fantasticky našel na druhé tyči a plzeňský obránce zakončoval do prázdné klece.

Mostečtí ve třetí třetině zjednodušili rozehrávku. Balonky létali především jednoduše středem. Plzeňanům se ale dařilo zachytávat míčky ve středním pásmu. Po jednom takovém momentu se ke střele z pravého kruhu dostal Stanislav Kastner a propálil Bréma potřetí. Následně se opět Plzeň bránila mostecké přesilovce, hru ve čtyřech ovšem zvládla s bravurou.

Posledních deset minut hry poznamenala častá vyloučení. Hned osm z celkových třinácti trestů padlo v této pasáži. Nejprve na rozdíl čtyř branek zvýšil po dalším námazu Ondřej Malý. Útočník s číslem 5 svým třetím bodem vyhnal Bréma z branky. Most rázem odpověděl stejnou mincí, když lehké polevení v koncentraci potrestal úspěšnou dorážkou v přesilovce Pavel Krajíček. Přeci jen to byli Plzeňané, kdo měl poslední slovo. Ve dvojnásobné početní výhodě se k tyči přes clonícího hráče trefil kapitán Ondřej Benedikt a završil tak povedený výkon svého týmu.

hbcplzen.cz