Hokejbalisté Plzně poprvé na jaře ztratili, prohráli na nájezdy s Pardubicemi

ilustrační/Foto: Milan Podpera

Hokejbalisté Plzně, kteří byli až doposud na jaře stoprocentní, poprvé padli. Atraktivní duel proti Autosklu Pardubice prohráli 3:4 na samostatná střílení.

Hra měla od začátku dobré tempo, v úvodní pětiminutovce se prakticky nepřerušovalo. Ani jeden z týmů při soupeřově rozehrávce zběsile nenapadal a trpělivě hlídal střední pásmo. Na pozoru se měli oba brankáři, kteří si v první části připsali několik zákroků. Prim ovšem hrály obrany a vyložených šancí příliš nebylo. V té největší se objevil domácí Forejt, který ale tváří v tvář pardubickému gólmanovi, neuspěl bekhendovým blafákem. Na druhé straně obdržel pěknou přihrávku do brankoviště Förstl, branku ale minul.

Druhou třetinu začali lépe Plzeňané. Domácí byli tím, kdo tvořil hru a Stárek se měl, co ohánět, aby neinkasoval. Mečounům přišla vhod i přesilová hra. Z té také padl první gól utkání. Běžela 21. minuta a Marek Švarc si za červenou čárou navedl míček na střed hřiště a umístěnou střelou do horních pater překvapil hostujícího gólmana. Vstřelená branka Plzeň nabudila a domácí pokračovali v náporu. Zvýšit mohl po Pauerově pobídce kapitán Malý, jenže rychlým bekhendovým pokusem trefil pouze Stárkův beton. A opět platilo nedáš – dostaneš. Zajíčkův pokus z mezikruží ještě Návara vytáhl. Na umístěnou střelu od červené čáry do růžku z hole Petra Filipa byl ale již krátký. Následně putoval na trestnou lavici Kunzmann. Oslabení ale domácí přečkali a poté to byli oni, kdo si do třetí třetiny přinesl výhodu zkrácené přesilové hry.

Také druhá přesilovka znamenala radost domácích diváků. Pohlednou souhru zakončil střelou z mezikruží opět Marek Švarc. Rozhodčí ovšem jinak nechali hře volný průběh, což se většině přihlížejících příliš nelíbilo. Ve třetí třetiny se hra přelévala z jedné strany na druhou. Nicméně brankáři v této pasáži hry nemuseli řešit mnoho ošemetných situací.

V 38. minutě byl opět vyloučen pardubický hráč, ovšem mečouni s početní výhodou nenaložili tak, jako s těmi předchozími, a tak přišel trest. Otto Urbanec srovnal stav hezkou tečí z předbrankového prostoru a začínalo se od začátku. Plzeň se opět tlačila dopředu, ovšem vše změnilo vyloučení Pejchara za zdržování hry. Pardubičtí hozenou rukavici zvedli. Přihrávkami sem a tam uspali domácí čtveřici, až dostal na levý kruh nabito Josef Česáka střelou z první vymetl pravou šibenici, to vše minutu a osmnáct sekund před koncem třetí třetiny. Dramatický duel ale rozhodně nekončil. Karty zamíchalo ještě vyloučení Mokříže a osm sekund po něm na trestnou putoval ještě Vlasák. Domácí sáhli k oddechovému času a brankář Návara zamířil na střídačku. K vidění byla tak prakticky nevídaná situace 6 na 3. Do samostatných střílení zápas poslala dělovka Martina Krcha z modré čáry, kterou Stárek nedokázal zkrotit.

Také první vzájemný duel rozhodovaly nájezdy, tehdy se radovali mečouni. Tentokrát byl scénář opačný. Na trefu Jiřího Kavalíra totiž zareagovali úspěšným provedením Krejčí a Filip a Pardubice se tak stali prvním týmem, který Plzni na jaře sebral body.

zdroj: hbcplzen.cz