Hokejbalisté Plzně jsou po dvou prohrách s Letohradem krok od konce sezóny

ilustrační/Foto: Milan Podpera

Jednu porážku od konce sezóny jsou aktuálně hokejbalisté Plzně. Na domácím hřišti dvakrát prohráli (1:2 a 0:5), třetí zápas čtvrtfinálové série se hraje v Letohradu.

Úvod zápasu nabídl prvotní oťukávání mezi oběma mužstvy. Plzeňané postupně několikrát ohrozili Šimaru, ale gólman soupeře si s jejich pokusy bez potíží poradil. I hosté vyslali pár pokusů na Kráčinu, nicméně jejich chvíle přišla ke konci první třetiny. Teprve šestnáctiletý Filip Faltus předvedl neskutečné sólo, obhodil si nejprve jednoho plzeňského hráče, aby posléze si prohodil i oba domácí beky. Závěrem přišlo zakončení mezi Kráčinovy betony. Následně Švarc nepříjemně narazil na mantinel protivníka a putoval předčasně do sprch. Dlouhou pětiminutovou přesilovku Východočeši zužitkovali k další trefě. Zdeněk Král dostal nabito ještě v první části a od pravého mantinelu svojí dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Mečouni se po konci oslabení začali postupně více osmělovat. Povedlo se jim zatlačit Letohrad, ale jejich střelecké pokusy prakticky ani nedolétávaly k Šimarovi. Pouze Holého nahození letohradského gólmana řádně zaměstnalo. I přesto mohlo udeřit na druhé straně, kde po chybě Gřonky a následném faulu následovalo samostatné střílení. Zdeněk Král si položil skvěle Kráčinu, poté ale míček zvedl až na břevno, od nějž se odrazil mimo branku. Třetí třetina nabídla drtivý tlak Západočechů umocněný dlouhou dvojnásobnou přesilovkou. Letohrad se mohl ovšem spolehnout na skvělého Šimaru a muška plzeňských střelců nebyla zrovna přesná. Teprve až při další početní výhodě přišlo snížení z hole Jiřího Benedikta, jenž před brankou zužitkoval ideální nahrávku Erika Polívky. Při závěrečném tlaku domácího týmu netrefil Václav Polívka prakticky prázdnou branku, případně zasáhli na brankové čáře obránci Východočechů, když už byl Šimara překonán. Letohrad přesto svůj těsný náskok udržel a získal v sérii hrané na tři vítězné zápasy první bod.

Ve druhém duelu Mečouni navázali na konec předchozího zápasu a ihned zatlačili Letohrad. Brankář Šimara se ale hned od prvních sekund stal nepropustnou skálou ve své svatyni. Po útočném faulu Erika Polívka se Východočeši navíc dostali poprvé v duelu do útočné třetiny a nabídnutou výhodou nepohrdli. Petr Vychytil využil prostoru na levé straně a prostřelil Kráčinu, jenž toho příliš neviděl. O chvíli později se celá situace opakovala. Vyloučení Západočechů tentokrát potrestal Zdeněk Král, jenž diagonální přihrávku přes střed pásma napálil nekompromisně do sítě. Tlak Plzně byl přesto poté nadále drtivý, ovšem proti stál gólman Letohradu a také schopnost střílet z lépe připravených pozic. Hosté naopak chodili dopředu jen sporadicky, ale i přesto například Josef Hejtmánek nastřelil tyčku. Po přestávce přepustil Kráčina své místo v brance Návarovi. Ani jemu nicméně čisté konto dlouho nevydrželo. Josef Hejtmánek se ihned po vyhraném vhazování trefil přesně do šibenice. Na domácím týmu začala být postupně znát křeč, která se projevila i při dlouhé dvojnásobné početní výhodě. Ve vlastním oslabení se dostal do úniku Benedikt, jenž ale vyhořel na Šimarovi. Definitivní rozhodnutí o vítězi přišlo na začátku třetí periody, kdy Letohrad během chvíle zužitkoval další dvě přesilovky. Po prakticky podobné akci jako při předchozích gólových situacích nabil Král Petru Vychytilovi, který se z voleje nemýlil. Pátou trefu Letohradských zařídil po vyloučení Švarce Ondřej Lux, jenž zůstal zcela osamocený před brankou a po povedené otočce zamířil přesně k tyči. Mečouni sice ještě živili šanci alespoň na čestný úspěch, ovšem Šimara se o své čisté konto už připravit nenechal. Letohrad proto odjel domů se dvěma mečboly, Plzeň je na pokraji vyřazení.

zdroj: hbcplzen.cz