Hokej s Kovářem Gulaše baví. Je to rozdílový hráč, chválí svého kolegu z útoku

foto: HC Škoda Plzeň

Gól a dvě asistence. Plzeňský útočník Milan Gulaš znamenal spolu se svou elitní lajnou pro Liberec neustálé nebezpečí, svému týmu pomohl třemi body k výhře 7:3.

Před reprezentační pauzou jste říkal, že ji využijete k tomu, abyste se s Janem Kovářem ještě lépe sehrál. Při zápase to vypadalo, že se vám to asi podařilo. Jste už spokojený?
Popravdě, kvůli zranění jsem odtrénoval asi jen polovinu té reprezentační pauzy. Každý trénink je pro nás dobrý. S Kovim se známe dlouhá léta, ale společně jsme toho moc neodehráli. Ještě máme rezervy, v čem se můžeme zlepšovat. Je to ale hráč, který dělá hru a je strašně snadné se mu přizpůsobit. Teď to bylo vidět.

Jak moc je důležité, že jste našel konečně stálého spoluhráče do lajny?
Když máte centra, který umí číst hru, tak si jezdíte tu svoji pozici. Hledám si skulinky, kde by to pro mě mohlo být dobré, a snažím se mu neplést. Je vás totiž sám schopen najít z neskutečné pozice. Zvedá hráče okolo sebe, je to rozdílový hráč. Doufám, že tu vydrží do konce sezóny.

Ulevilo se vám i osobně, že už to tak trochu nestojí jen na vás?
Jasně, potřebujete se také opřít o toho centra, který dělá hru. Je to pro mě neskutečné, cítím se na ledě mnohem lépe. Strašně mě to baví.

V zápase s Libercem se vám povedl samotný start do zápasu..
Vstup do utkání byl perfektní, to si snad nepamatuju. Vždycky na soupeře chceme vlítnout, ale až teď se to podařilo. Po celý zápas jsme hráli tak, jak jsme chtěli.

Zápas byl hodně vyhecovaný..
Něco tam bylo, ale takové zápasy baví. Je to vyhecované, každý chce vyhrát. Já mám takové zápasy rád.