Hnutí PRO Plzeň zahájilo kampaň, chce větší využití školních hřišť a důraznější městskou policii

foto: R. Beneš

Přímo pod největším svým billboardem umístěným na jedné z budov v lokalitě U Zvonu oficiálně zahájilo v pondělí ráno svoji předvolební kampaň politické hnutí PRO Plzeň. Pro letošní komunální volby spojilo své síly hnutí Pro Zdraví a Sport společně s Občany pro Lochotín. Sestavili kandidátky na šesti největších plzeňských městských obvodech i do velkého plzeňského městského zastupitelstva. Lídrem kandidátky PRO Plzeň je Irena Vítovcová, která se tak uchází o post první primátorky města Plzně.

„PRO Plzeň považuje za svou prioritu podporu sportu v jeho nejmasovějším pojetí, zdravý a spokojený život v Plzni,“ uvedla lídryně kandidátky Iren Vítovcová. Na kandidátkách má hnutí řadu mladých lidí a sportovců, například špičkového plzeňského hokejistu a dnes trenéra mládeže Pavla Vostřáka, boxerského šampiona Pavla Šoura, házenkáře Tomáše Bokra, fotbalové trenéry Pavla Hudečka, Tomáše Morávka, Radka Votípku, hokejového kouče Lukáše Pravdu, atletku Karolínu Prokopovou, futsalového reprezentanta Michala Holého a řadu dalších sportovců a trenérů.

Za hnutí PRO Plzeň kandidují i osobnosti veřejného života, například emeritní rektor ZČU Zdeněk Vostracký, nebo lidé, kteří se již v komunální politice prosadili, jako je místostarosta ÚMO 1 Jiří Uhlík a tamní bývalý starosta Jiří Winkelhöfer. „Chceme, aby se v odpoledních hodinách otevřela školní hřiště plzeňských městských škol pro veřejnost, když už je město za nemalé peníze opravilo a vybavilo. Teď zůstávají nevyužitá a sportoviště nám chybí. Z rozpočtu města by se měli zajistit správci těchto hřišť, kteří by tam zajišťovali v odpoledních hodinách provoz,“ prezentoval jeden z bodů volebního programu hnutí Jiří Uhlík.

„Náš tým PRO Plzeň představuje vyvážený mix, který nabízí jak nové tváře, tak lidi, kteří se už v komunální politice pohybují. Jsme převážně nezávislými kandidáty, v čemž spatřuji možnost rozhodovat se podle vlastního svědomí, vlastních životních zkušeností a hlavně mravně,“ říká jeden z kandidátů PRO Plzeň, lídr v obvodě Plzeň-Slovany, ředitel plaveckého bazénu Slovany a předseda tamního plaveckého klubu Tomáš Kotora. Ten zmínil především potřebu vybudovat na Slovanech velký parkovací dům, který tam v současné době chybí. Vadí mu také celá řada špatně osvětlených míst v této městské části.

Také další kandidátka Alena Králová by chtěla zlepšit osvětlení v Borském parku, zejména pak v jeho spodní části. „Stahují se tam bezdomovci, bojí se tam chodit matky s dětmi. Chtěla bych také, aby se zlepšil výkon hlídek městské policie, které by měly být v této části města vůči bezdomovcům podstatně důslednější a razantnější. Místo toho se tam s nimi často jen vybavují. Na zvýšení bezpečnosti by se tam měla podílet výrazněji i Policie ČR, která má větší pravomoci,“ řekla Králová.

Hnutí PRO Plzeň by chtělo ve volbách do plzeňského městského zastupitelstva získat deset procent hlasů. „Sázíme na kontaktní kampaň, kdy se chceme na různých místech potkávat s našimi voliči. Chystáme uspořádat také několik rodinných odpolední a plánujeme s dětmi společný úklid kolem Borské přehrady. Šetřili jsme na billboardech, s tím nám pomohli někteří naši přátelé. Za celou kampaň utratíme asi 100 tisíc korun,“ dodala Irena Vítovcová.