Hledají se dvojčata Markéta a Karolína. Neviděli jste je?

ilustrační foto / plzen.cz

Policisté Policie České republiky pátrají po dvou pohřešovaných. Dvojčata Karolína a Markéta Fuxovi jsou svěřenkyně školského výchovného zařízení.

Karolína Fuxová.

Karolína Fuxová a Markéta Fuxová, narozeny 1. dubna 2002, trvale bytem Plzeň, ul. Střední č.p. 1478/14 (Karolína Fuxová – přechodný pobyt na adrese: Plesná, Nádražní č.p. 338, okr. Cheb)

Pohřešovaná Karolína Fuxová je štíhlé postavy vysoké cca 165 cm, má modré oči a rovné dlouhé ryšavé vlasy, které nosí je upravené na pěšinku vlevo. Je zdánlivého stáří 18 let. Markantem u dívky je tetování na levém stehně – obraz růže a na žebrech nápis „sisters“. Na sobě měla naposledy oblečené zelené roztrhané jeansy a černou mikinu.

Markéta Fuxová je střední postavy vysoké cca od 160 cm do 165 cm, má zelené oči a středně dlouhé hnědočerné vlasy, které nosí upravené na pěšinku vlevo a na patku vpravo. Je zdánlivého stáří 16 až 18 let. Markantem u dívky je tetování na levém stehně – obrazec vlka, na žebrech nápis „sisters“ a na pravém prsu má znázorněn znak nekonečna. Další popis k pohřešované dívce není policii znám.

Markéta Fuxová

Jmenované dívky byla na základě soudního rozhodnutí svěřeny do ústavní výchovy. Naposledy byly viděny v sobotu 1. září v době okolo druhé hodiny odpoledne, kdy utekly z místa trvalého bydliště. Následující den se obě dívky měly vrátit do výchovného zařízení z povoleného pobytu u matky v Plzni, což dosud neučinily.

Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu pohřešovaných dívek, aby podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158.