Hledá se nejlepší mladý sportovec roku

Loňští držitelé titulu. Atletka Skypalová a plavec Chocholatý. foto: NSM

Již dvaadvacátý ročník ankety Sportovec Plzně v kategoriích žactva a dorostu připravuje Nadace sportující mládeže ve spolupráci s městem Plzeň. Návrhy na ocenění nejlepších jednotlivců, družstev a trenérů je možné zasílat již nyní.

Nominovat je možné jednotlivce a družstva v kategoriích mladšího žactva, staršího žactva a dorostu. U jednotlivců musí být naplněna podmínka, že nominovaný sportovec má trvalé bydliště v Plzni nebo v roce 2018 působil v plzeňském sportovním klubu.

V případě trenérů lze zasílat návrhy na Trenéra roku mládeže a také na ocenění za dlouholetou obětavou práci s mládeží.

Nominační formuláře jsou spolu s dalšími podrobnějšími informacemi k dispozici na internetových stránkách www.sportovecplzne.cz. Adresa pro zasílání nominací je Nadace sportující mládeže, Podmostní 4, 301 00 Plzeň. Uzávěrka byla stanovena na 9. 1. 2019.

Úřadujícím držitelem titulu Sportovec Plzně za předcházející rok je v kategorii staršího žactva plavec Tomáš Chocholatý. K triumfu mu pomohla především bohatá medailová sklizeň z Olympiády dětí a mládeže i z republikových šampionátů. Kategorii dorostu nyní stále ještě kraluje juniorská mistryně Evropy v hodu kladivem Kateřina Skypalová.

Slavnostní vyhlášení ankety Sportovec Plzně 2018 se uskuteční v březnu příštího roku.