Hlavními lákadly víkendu budou Živá ulice a olympijský park

foto: Živá ulice

Do konce prázdnin už zbývají jenom dva víkendy. Pokud se rozhodnete strávit ten předposlední v Plzni, určitě se tu budete mít skvěle. V historickém centru vás na několika místech čekají koncerty a další akce festivalu Živá ulice. Mezi jednotlivými vystoupeními si můžete dát kávu, večeři nebo pravou Plzeň na některé ze zahrádek v sadovém okruhu. Sportovní zážitky slibuje nejen olympijský park, ale také pět sportovišť po celé Plzni. Víkend navíc přinese ještě řadu dalších akcí.

Pokračuje festival Živá ulice
O víkendu bude v Plzni živo především díky Živé ulici, která vám jako už v průběhu týdne nabídne zajímavý hudební koktejl i spoustu akcí v rámci doprovodného programu. V pátek v historickém centru Plzně zahraje například Frajara Putika, Xavier Baumaxa nebo Electric Lady. V sobotu se můžete těšit na  Criminal Collection nebo klatovskou formaci Trautnberk. V neděli zakončí festival Anička Polívková nebo Vložte kočku. Interpretů a koncertů se na čtyřech scénách odehraje samozřejmě mnohem víc. Kompletní program najdete na www.zivaulice.eu. Nezapomeňte na scénu určenou speciálně dětem, pro které je každý den v Proluce připravena od 16 hodin divadelní pohádka, od 17 hodin se budou moct zabavit na některém ze zajímavých workshopů na témže místě.

Závěrečný víkend v olympijském parku
Stejně jako o víkendu končí olympijské hry v Riu, končí také program Olympijského parku Plzeň. O víkendu budete mít poslední příležitost si tu pěkně zasportovat. Využijte jedinečné nabídky vyzkoušet si více než padesátku sportů úplně zadarmo. Může se sice stát, že budete muset vystát kratičkou frontu, ale ten zážitek jednoznačně stojí za to. Pro všechny malé sportovce, kteří zvládnou absolvovat alespoň jeden sport ze všech 11 sektorů, je připravena zlatá medaile. Brány olympijského parku se v pátek otevřou v 16 hodin, v sobotu a v neděli pak v pravé poledne. Nicméně sportovní den můžete začít už  ranním cvičením, které o víkendu začíná v 8 a v 9 hodin. Ve fanzoně v amfiteátru je kromě sledování přímých přenosů připraven i bohatý kulturní program.

Vyzkoušejte také víkendová sportoviště
Plzeň momentálně žije sportem. Kromě olympijského parku si můžete pod dohledem zkušených trenérů zasportovat také na sportovištích mimo olympijský park. V sobotu a v neděli si v Jachetním klubu Plzeň u Velkého Boleveckého rybníka budete moci vyzkoušet jachting. Na otevřené tréninky lákají do Lobez střelci i nedaleké golfové odpaliště. Na atletickém stadionu ve Skvrňanech budete mít o víkendu možnost potrénovat disciplíny zaměřené na skoky a hody. Na Slavii si budete moci zahrát florbal, na Lokomotivě volejbal. Sportoviště budou pro zájemce otevřená od 10 do 17 hodin. Ve všech areálech čekají profesionální instruktoři, kteří děti i dospělé seznámí s technikou jednotlivých sportů

Letní tančírna na plovárně
Pokud bychom přemýšleli nad tím, jaké typy akcí jsou hitem letošního léta, určitě musíme zmínit oblíbené tančírny pod širým nebem. Další z takovýchto akcí se chystá na páteční večer na Městské plovárně v Doudlevcích.  Tentokrát vás na plovárenském parketu čeká retrovečírek. Bude se hrát hudba ze 70. až 90. let. Takže si určitě zatancujete na Hříšný tanec, Michaela Jacksona nebo Madonnu. No a samozřejmě neuděláte chybu, pokud na plovárnu vyrazíte v nějakém pěkném retrooblečení.  Začíná se v 19 hodin.

Šídlovák Oupn Ér
Další z letních hudebních festivalů bude v pátek a v sobotu hostit Ranč Šídlovák. Sedmý ročník folk-country festivalu Šídlovák Oupn Ér láká na Jakuba Kořínka a Kateřinu Myslíkovou, Ivan Hlas Trio, Pavlínu Jíšovou nebo Míšu Leichta. Děti se budou moci vyřádit ve skákacím hradu, na kolotoči a lodičkách. Navíc až do ranních hodin vás čeká zpívaná u táborového ohně.

Jak se domluvit s E.T.
V Techmanii v sobotu pokračují sci-fi prázdniny. Tentokrát se můžete těšit na pořad na téma Jak se domluvit s E.T. Jak už název napovídá, organizátoři se tentokrát zaměří na komunikaci s mimozemskými civilizacemi. Nebude samozřejmě chybět ukázka ze stejnojmenného filmu. Akce začíná v 17:30 v novém sále 3D planetária. Vstupenky je vzhledem k omezené kapacitě určitě lepší si rezervovat předem zde.